Šokantan poraz Partizana! Naneli tragičar

Vesti 14. okt 202219:37 > 22:53 31 komentara
Zek Ledej, Partizan
Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Partizana u drugom kolu Evrolige posle produžetka poraženi su od Baskonije u Vitoriji rezultatom 103:96.

Povezane vesti

Crno-beli su u Baskiji zabeležili drugi poraz, dok je domaći tim zabeležio i drugi trijumf.

Partizan je odlično počeo duel u „Fernando Buesa“ areni, internacionalna petorka (Egzum, Naneli, Papapetru, Ledej i Lesor) bila je vrlo raspoložena i u finišu prve četvrtine gosti su došli do devet poena prednosti. Dominirao je tim Željka Obradovića u skoku, odbrana je sasvim dobro funkcionisala…

Ipak, Baskonija je u drugom periodu pokazala koliko je opasna u šutu za tri poena. Ređali su se poeni iza linije od 6.75 metara, prednjačio je Markus Hauard i vrlo brzo španski tim je sitgao i prestigao Beograđane i trojkom Artursa Kuruca u 15. minutu prvi put poveo – 33:30.

SofaScore

Kapiten gostiju Kevin Panter je u tim trenucima uspevao da uzvrati dalekometnim šutevima i sačuva mir u redovima svog tima, međutim, Baskonija je do odlaska na odmor pogodila čak deset trojki iz 20 pokušaja i na poluvreme ode sa četiri poena prednosti – 46:42. Interesantno je da je domaća ekipa imala duplo više pokušaja za tri nego za dva poena (6/10).

U trećoj deonici Partizan je u potpunosti uspeo da iskontroliše šut domaćih za tri, uspeo je da neutrališe sedam poena minusa (53:46), a prednjačio je Panter. Kapiten crno-belih je sa deset poena u toj četvrtini bio najzaslužniji što je srpski tim u odlučujući period ušao sa pola koša prednosti – 68:67.

Partizan je kontrolisao dešavanja na terenu i u prvom delu poslednje deonice, a posle serije 6:0 došao je do 76:70 u 34. minutu. Održavali su gosti prednost, konstantno imali od jedan do pet poena viška, a nakon promašenog penala do tada sigurnog Nanelija na sedam sekundi pre kraja crno-beli su odličili da brane napad. Loptu je uzeo Hauard i trojkom preko ruke obezbedio produžetak – 89:89.

Crno-beli su dobro počeli i dodatnih pet minuta, serijom 5:0 poveli su 94:89, ali tada su stali i do kraja meča postigli još samo dva poena, a definitivno u junaka utakmice izrastao je Hauard sa 33 poena (8/12 za tri).

Pored njega odlični su bili Metju Kostelo sa 19 poena, Rokas Giedraitis 13, Tadas Sedekerskis sa 11 i Darijus Tompson sa 11 uz 4 skoka i 7 asistencija. Marinković je za 30 minuta upisao 4 poena (2/2 za dva, 0/3 za tri) uz 4 skoka i asistenciju. Baskonija je za tri šutirala 17/38, a za dva 16/26.

Srpski tim je predvodio Panter sa 26 poena (4/11 za dva, 3/7 za tri, 9/9 slobodna bacanja), 5 skokova i 2 asistencije, Ledej je dodao 23 (6/9 za dva, 2/2 za tri, 5/7 slobodna bacanja) i 10 skokova, Lesor je bio sjajan sa 19 poena (7/10 za dva), 12 skokova i 2 asistencije, dok je Naneli zabeležio 13 (4/6 za dva, 0/5 za tri, 5/6 slobodna bacanja). Od srpskih igrača upisao se samo Tristan Vukčević sa 3 poena. Partizan je imao čak 15 ofanzivnih skokova.

Partizan u duploj nedelju dočekuje Olimpiju iz Milana 18.10. i dva dana kasnije Virtus, dok Baskoniju očekuju dueli sa Crvenom zvezdom i Olimpijakosom u Vitoriji.