Crna serija se nastavlja: Partizan pao posle produžetka

Vesti 1. dec 202223:00 > 23:04 9 komentara
Partizan Mozzart Bet
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Partizan je poražen od Valensije 100:96 posle produžetka u 11. kolu Evrolige.

Nije uspeo Partizan da prekine seriju poraza. Valensija je klubu iz Humske nanela poraz, koji je četvrti uzastopan u svim takmičenjima, a treći u Evroligi.

povezano

Utakmica u Areni obilovala je oscilacijama. Bolje je krenula Valensija. Partizan je u igri držao samo Madar. Ali i takav Partizan uspeo je do kraja četvrtine da preokrene.

Druga četvrtina bila je personifikacija čitave utakmice. Valensija se prva odlepila na +6. Partizan je dugo imao problema sa napadom. Ali onda u finišu serijom 7-0 na kraju Partizan odlazi na veliki odmor sa +6 – 43:37.

Na početku treće četvrtine nastavak dobre igre Partizana i otišla je ekipa Željka Obradovića na 49:40. Ali veoma brzo je ispustila tu prednost, pa je bilo jasno na ulasku u četvrtu četvrtinu da nas očekuje još jedna dramatična završnica, što je standard Partizanovih utakmica.

Delovalo je da je sve izgubljeno kada je Valensija došla do +4 (77:73) tri minuta pre kraja. Ali je Kevin Panter uzeo odgovornost i na kraju svojim pogocima doneo egal 84:84. Odluka je morala da padne u produžetku.

U dodatnom vremenu opet je bolje krenula Valensija. Povela je 95:90, 98:93. Ali Naneli je trojkom 37 sekundi pre kraj vratio nadu da može još da se preokrene stvar. Ali na kraju Španci su ipak rutinski priveli meč kraju.

Kod Partizana najbolji je bio Matija Lesor sa 22 poena i 10 skokova. Pratili su ga Panter sa 19 i Naneli sa 15. Na drugoj strani Rivero je zabeležio kao i Lesor 22 poena, Veb 18.

Partizan u narednom kolu sledećeg četvrtka igra večiti derbi protiv Crvene zvezde.