Micić na pragu tripl dabla, šampion bolji od Olimpijakosa

Vesti 1. dec 202220:31 0 komentara
Vasilije Micić
Photo by Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Anadolu Efes slavio je u derbiju 11. kola Evrolige na svom terenu protiv Olimpijakosa 82:71. Barselona je zabeležila pobedu u Berlinu protiv Albe 88:86.

Voli Vasa Olimpijakos. Srušio ga je trojkom na Fajnal foru u Beogradu, a sada je odigrao protiv grčkog velikana jednu od boljih partija ove sezone u Evroligi. Falili su mu samo skok i asistencija za tripl dabl.

Kao i u tom meču u Beogradu, tako i sada Olimpijakos je imao dobre šanse za pobedu. Tokom prvog poluvremena držao je na odstojanju evropskog šampiona. U prvoj četvrtini dozvolio je samo 13 poena, a na poluvreme je otišao sa +8.

Ipak, u drugom delu druga priča. Anadolu Efes je stisao odbranu i u trećoj deonici sveo Pirejce na 12 poena. U poslednjem kvartali primili su 18, ali je zato napda, koji je vodio srpski plejmejker, bio svemirski. Čak 30 poena, za na kraju rutinsku pobedu – 82:71.

Pored Micića koji je zabeležio 18 poena i po devet skokova i asistencija, najistaknutiji u redovima šampiona Evrope bili su Vil Klajburn sa 23 i Rodrik Boboa sa 19 poena. Na drugoj strani Vezenkov je zabeležio 18, a Larencakis 13 poena.

Šarunas Jasikevičijus je obezbedio malo mira. Barselona je uspela da slavi u Berlinu, ali umalo da sve prospe u poslednjoj četvrtini koju je Alba dobila 29:17. Na kraju bolja je bila Barsa u penal završnici i slavila 88:86.