Eksplozija Micića u drugom poluvremenu, Oly razbio Milaneze

Vesti 6. jan 202320:45 > 21:55
Nando de Kolo, Vasilije Micić, Asvel, Anadolu Efes
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa posle preokreta pobedili su Asvel u Istanbulu u 17. kolu Evrolige rezultatom 78:72.

Povezane vesti

Dvostruki uzastopni šampion Starog kontinenta je upisao drugi trijumf u poslednja tri meča i sa učinkom 9-8 osmi je na tabeli, dok je francuski tim u seriji od tri poraza i sa skorom 6-11 na deobi je pretposlednje pozicije.

Asvel se odlčično držao u „Sinan Erdem domu“ 35 minuta, u trećem periodu je imao i maksimalnih 11 poena prednosti (49:38), a neverovatan je podatak da Vasilije Micić u prvom poluvremenu nije imao nijednu asistenciju (6 poena, 1/2 za dva, 1/2 za tri i skok za 17 minuta).

Srpski reprezentativac se razigrao u nastavku i zahvaljujući njemu i Vilu Klajburnu turski tim je u poslednjoj deonici napravio seriju 18:2 i preokrenuo rezultat na 76:68. Srbin je u tom periodu postigao dve trojke.

Efes je pogodio samo sedam trojki iz 22 pokušaja od toga Micić. Sjajni plejmejker je utakmicu završio sa 22 poena (3/5 za dva, 5/8 za tri, 1/2 slobodna bacanja), 3 skoka i 2 asistencije za 34 minuta, Klajburn je dodao 15, a Rodrig Bobua 13 uz 4 skoka i 3 asistencije.

Po 12 poena u poraženoj ekipi zabeležili po Nando de Kolo (4as) i Dejvid Lajti, a Jusufa Fal je dodao 10.

Efes u sledećem kolu gostuje Valesniji, a Asvel na svom terenu igra sa Barselonom.

Olimpijakos je u Pireju lako izašao na kraj sa milanskom Olimpijom – 82:66.

Crveno-beli su već posle prve četvrtine imali 12 poena prednosti (27:15), na odmor se otišlo sa rezultatom 44:38, a pobednik je definitivno rešen u trećoj deonici koju je ekipa Jorgosa Barcokasa dobila 15:6.

Grčki tim je početkom poslednje četvrtine serijom 9:0 došao do ogromnih 68:47.

Piters je bio najbolji sa 16 poena i 5 skokova za 18 minuta, Volkap je imao 10, Mekisik i Papanikolau po 9, dok je Slukas zabeležio 8 poena i 9 asistencija. U poraženoj ekipi dvocifren je bio samo Bili Beron sa 12 poena (5/5 za dva, 0/4 za tri), Luvavu i Mitro-Long su upisali po 9, a Hajns 8.

Olimpijakos u sledećem kolu gostuje Monaku, a Olimpija ide u Berlin.