Monaku francuski derbi, Olimpija u kanalu

Vesti 2. dec 20220:44
Majk Džejms
ElyxandroCegarra via Guliver

Monako nastavlja da beleži odlične rezultate u Evroligi. Pobeđen je u francuskom derbiju u gostima Asvel 84:75. Sa druge strane jedan od favorita pred početak sezone Olimpija iz Milana nastavlja da ređa poraze.

Poslednji je doživljen u gostima protiv Baskonije 78:62. To je ekipi Etorea Mesine čak sedmi vezani poraz i sada se nalaze na začelju tabele.

Baskonija je prosto raznela Milaneze u prvoj četvrtini, koji je dobila 24:9. Od tada je Olimpija pokušavala nekako da uhvati priključak. Najbliže tome došla je u četvrtoj četvrtini kada je prišla na 56:48. Ali tu je bio kraj nadanja, Baskonija je odgovorila serijom 6-0 i praktično prelomila meč.

Kod pobednika Tompson je bio najistaknutiji sa 15 poena i sedam asistencija, dok je Homs dodao 11. Vanja Marinković zabeležio je šest poena. Na drugoj strani Dejvis je imao dabl dabl učinak od 23 poena i 12 skokova, a Hol 14.

Monako je u veoma zanimljivom francuskom derbiju na kraju uspeo da dođe do nove pobede. Bilo je prilično napeto i izjednačeno u tri četvrtine. Ali u četvrtoj Monako je uspeo da prelomi i na kraju pobedi velikog rivala.

Kod pobednika Maik Džejms i Motiejunas bili su najefikasniji sa po 17 poena. Kod Asvela Lajti i Obasoan zabeležili su po 13.