Obradović posle Skariola dobio i Atamana!

Vesti 13. okt 202221:22
Monako, Anadolu Efes
Alfonso Cannavacciuolo/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Monaka ostvarili su i drugu pobedu u Evroligi pošto su pred svojim navijačima nakon produžetka bili bolji od Anadolu Efesa rezultatom 95:92.

Povezane vesti

Ekipa Saše Obradovića je na startu takmičenja slavila u Bolonji, a da ima velike ambicije potvrdila je i trijumfom protiv dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope koji sada ima skor 1-1.

Efes je odlično počeo duel u Kneževini, brzo je došao do devet poena prednosti, a posle deset minuta imao je osam poena viška – 20:12.

Ipak, domaći tim je početkom druge deonice pronašao igru i serijom 15:2 preokrenuo rezultat na 27:22. Monako je do odlaska na odmor održavao od jednog od pet poena prednosti i na poluvremenu je vodio 36:35.

Velika i izjednačena borba, sa jakim odbranama na obe strane, viđena je i u trećem periodu kada su se timovi smenjivali u vođstvu, a domaća ekipa je serijom 8:0 u 28. minutu obezbedila plus 7 – 55:48.

Skoro identična slika viđena je u poslednjoj deonici, Efes je nadoknadio četiri poena minusa, a u poslednjim trenucima meča Vasa Micić sa jedne i Džejms sa druge strane nisu iskoristili napade da svojih timova donesu trijumf tako da se ušlo u produžetak (82:82).

U dodatnih pet minuta Džejms je postigao četiri od prvih šest poena za svoj tim za 88:84, uzvratio je Micić sa četiri brza poena za izjednačenje 88:88 na 70 sekundi pre kraja. Međutim, Džejms je pogodio u poslednjim trenucima sledećeg napada, a praktično tačku na odličan duel u Kneževini stavio je Alfa Dialo sa linije penala na 18 sekundi pre kraja za 92:88.

Džejms je predvodio svoj tim sa 19 poena (4/9 za dva, 1/5 za tri), 3 skoka i 4 asistencije, Dialo (9sk, 7as), Adrien Moerman i Donatas Moteijunas su imali po 14. U poraženoj ekipi istakao se Vil Klajburn sa 27 poena (4/9 za dva, 4/7 za tri) i po 6 skokova i asistencija, Micić je dodao 20 (1/4 za dva, 5/10 za tri, 3/6 slobodna bacanja), 6 skokova i 7 asistencija za 38 minuta, Amat Embaje 13, a Rodrigo Buboa i Tibor Plajs po 10.

Monako sledeće nedelje gostuje Makabiju i Panatinaikosu, a Efes u Istanbulu igra sa Valensijom i Albom.