Olimpijakos u neverovatnom meču naneo prvi poraz Baskoniji

Vesti 21. okt 202222:32 0 komentara
Vanja Marinković, Baskonija, Olimpijakos
Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Olimpijakosa, u duelu do večeras neporaženih timova, u četvrtom kolu Evrolige u gostima su bili bolji od Baskonije rezultatom 97:92.

Povezane vesti

Crveno-beli iz Pireja su uspeli da Baskijce zaustave na „samo“ 11 ubačenih trojkih i sa učinkom 4-0 prvo mesto tabele dele sa Fenerbahčeom. Baskonija ima skor 3-1.

Olimpijakos je fenomenalno počeo meč u „Fernando Buesa“ dvroani i već u prvoj četvrtini došao je do 18 poena prednosti, ali domaći su u finišu poluvremena serijom 16:0 preokrenuli i na odmor otišli sa plus 5 – 47:42.

Zanimljiv je podatak da je Baskonija, koja ove sezone u neverovatnim procentima šutira van linije 6.75 metera, u prvih 20 minuta postigla samo dve trojke iz 14 pokušaja.

Domaći su posle trojke Darijusa Tompsona u 26. minutu prvi put obezbedili dvocifrenu porednost (67:57) i u poslednju deonicu su ušli sa rezultatom 74:65. Olimijakos je, ipak, imao poslednju reč i serijom 14:0 preokrenuo je na 79:74 i do kraja nije ispuštao prednost.

Saša Vezenkov je bio najbolji sa 26 poena (6/7 za dva, 4/9 za tri) i 7 skokova, Kostas Slukas je upisao 20 uz 6 asistencija, Šakil Mekisik 12, a Janulis Larencakis 11. U poraženom timu Maik Kotsar je imao 16, Tadas Sedekerskis 15, Daulton Homs i Vanja Marinković (2/3 za dva, 2/4 za tri, 2/2 slobodna bacanja, 2sk, 2as za 20 minuta) po 12, a Markus Hauard, koji se u finišu i povredio, samo 11 (1/7 za tri).

Olimpijakos u sledećem kolu dočekuje Monako, a Baskonija gostuje Asvelu.