Poraz Bajerna u poslednjoj sekundi

Vesti 17. mar 202322:45 0 komentara
Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Albe u nemačkom derbiju 29. kola Evrolige savladali su Bajern u gostima 76:75, a čovek odluke bio je Jani Velec koji je na sekund pre kraja doneo pobedu svom timu.

Povezane vesti

Ekipa iz Berlina se na poslednjoj poziciji izjednačilam sa Asvelom sa učinkom 8-21, dok Bavarci imaju skor 11-18.

Gosti su u većem delu prvog poluvremena imali prednost, ne veću od osam poena, ali je tim Andree Trinkijerija uspeo da se vrati u trećoj deonici i preokrene u finišu tog dela meča na 58:54. Alba je u finišu vodila 74:71, Bajern je preokrenu serijom 4:0, a u poslednjem napadu Vecel je pogodio za veliku radost gostujućeg tima.

Maodo Lo je bio najefikasniji sa 16 poena uz 4 asistencije, Vecel je upisao 11, a Tamir Blat 10 uz 7 asistencija.

Kod domaćih dvocifreni su bili Kasijus Vinston sa 14 uz 8 asistencija, Isak Bonga sa 12 i Nils Gifaj sa 11 poena. Vladimir Lučić je imao 7 poena (0/3 za dva, 1/3 za tri, 4/4 slobodna bacanja) uz 4 skoka za 17 minuta, dok Ognjen Jaramaz nije bio u timu.

Alba u sledćem kolu dočekuje Anadolu Efes, a Bajern gostuje u Milanu.