Preokret Makabija za prvi Obradovićev poraz

Vesti 18. okt 202222:08 0 komentara
Guliver

Monako srpskog trenera Saše Obradovića doživeo je prvi poraz u ovosezonskoj Evroligi, pošto je bolji od njega na svom terenu bio Makabi 78:70.

Odlično je krenuo Monako u prve dve utakmice. Najavio je da je ove sezone možda i dostižan veliki cilj zvani Fajnal for. Bio je na pragu i treće pobede. Ali jednostavno ni Makabi nije pravljen da statira.

Ponos Izraela pokazao je kvalitet, posebno u drugom delu i na kraju došao do izuzetno bitne pobede. Dominirali su gosti u prvom poluvremenu. Na kraju rezultat posle dve četvrtine to i pokazuje – 42:31.

Međutim, počela je ekipa Saše Obradovića da popušta u odbrani. A na drugoj strani domaćin je povećao stepen agresivnosti i sveo Monako na samo 28 poena u celom drugom poluvremenu.

Razigrao se i napad Ponosa Izraela. Posebno Vejd Boldin, čime je anulirano lošije šutersko veče Lorenca Brauna (šut iz igre 5-15).

Boldin je na kraju bio najefikasniji sa 21 poen, uz to je zabeležio sedam skokova i pet asistencija, a drugi strelac ekipa bio je na kraju Braun sa 13 poena, uz po sedam skokova i asistencija. Na drugoj strani Džordan Lojd takođe je zabeležio 21 poen, uz pet skokova i tri asistencije, a pratio ga je Majk Džejms sa 15 poena.

Makabi u narednom kolu dočekuje Asvel u četvrtak, a dan kasnije Monako gostuje Panatinaikosu.