Real slavio u Berlinu i osamio se na vrhu

Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Madridski Real zabeležio je novu pobedu, pošto je u 19. kolu Evrolige kao gost savladao Albu u Berlinu 84:77.

Kraljevski klub je došao do treće vezane pobede u elitnom takmičenju, iskoristio poraz Monaka i osamio se na prvom mestu Evrolige. Jasno je posle početnog štucanja da Madriđani igraju sve bolje, pa su uštopovali Albatrose koji su takođe vezali seriju pobeda.

Real je meč na svoju vodinecu okrenuo već posle prve četvrtine, koju je dobio 25:12. Jeste da više nijednu četvrtinu nije rešio u svoju korist, ali nije ni dozvolio protivniku da ijednog trenutka ugrozi pobedu. Alba se primakla u četvrtoj četvrtini na -4 (71:67), ali to je bilo sve od domaćina.

Kod pobednika Džanan Musa je bio najistaknutiji sa 15 poena, dok su Kozer i Hezonja zabeležili po 11. Na drugoj strani Smit je bio najraspoloženiji sa 22 poena.

Real u narednom kolu 20. januara gostuje u derbiju Olimpijakosu, dok Alba dan ranije gostuje Makabiju.