Nedović doneo Zvezdi pobedu na Ivanovićevom debiju

Vesti 17. nov 202221:07 > 21:10 16 komentara
Nemanja Nedović
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Crvene zvezde u osmom kolu Evrolige pobedili su Asvel u dvorani "Aleksandar Nikolić 71:67.

Povezane vesti

Odlično je krenula Zvezda, povela 9-0 posle tri minuta igre. Jeste da je Asvel uspeo brzo da se primakne na 13:10, ali videlo se da u tom delu Zvezda ima energiju, posebno u odbrani.

Ta energija dala je rezultat u drugoj četvrtini. Crveno-beli su dopustili samo devet poena i rezultat na poluvremenu bio je 38:23. Delovalo je da ništa ne može da omete domaćina da dođe do druge pobede u Evroligi. Posebno jer je prtivnik došao oslabljen bez najboljeg igrača Nanda de Koloa.

Ali Asvel se probudio i počeo da igra i pogađa u trećoj četvrtini. A zvezda je stala. Kako u napadu, tako i u odbrani. Već posle treće četvrtine Asvel je došao na samo -1 54:53. Zvezda je u tom kvartalu primila čak 30 poena.

Agonija se nastavila i u dobrom delu četvrte četvrtine. Asvel je prvi put poveo, a ubrzo i stekao sedam poena razlike – 63:56. Ipak, malo uz borbenost, malo uz pomoć sreće, Zvezda uspeva da se vrati. Prvo je Bentil pogodio trojku, pošto se lopta šetala po obruču, a zatim je i Luka Mitrović sa dva plus jedan smanjio na 65:63.

A onda erupcija oduševljenja kada je sjajnom solo akcijom Nemanja Nedović sto sekundi pre kraja doneo rezultatski egal – 67:67. Ušla je voda u uši gostima, koji su izgubili loptu. Nedović je ponovo preuzeo odgovornost i ponovo pogodio sedam sekundi pre kraja. Ivanović se odlučio da Zvezda odmah pravi faul. Ispostavilo se kao dobra odluka, pošto su gosti promašili oba bacanja i lopta je završila kod Dobrića, koji je overio pobedu 71:67.

Kod pobednika najefikasniji je bio Nikola Ivanović, koji je proglašen igračem utakmice sa 16 poena. Vildosa je zabeležio 12, a Nedović 10. Na drugoj strani 16 poena postigao je Lajti.