Zvezdi ponovo pripala drama, Lorenco promašio pobedu

Vesti 24. nov 202219:27 > 19:31 7 komentara
Starsport

Treća vezana pobeda Crvene zvezde u Evroligi, treća posle drame.

Crvena zvezda je ostvarila treću uzastopnu pobedu u Evroligi, treću posle drame. Ova ekipa očigledno ima karakter, a Duško Ivanović je igračima ulio veru da mogu do trijumfa i kad se čini da je to govoto nemoguće. Tako je bilo protiv Avsela, Albe, pa i sada protiv Makabija – 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21).

Na debiju Duška Ivanovića u Evroligi Crvena zvezda je odigrala sjajno prvo poluvreme protiv Asvela, imala je tada 15 poena viška. U drugom poluvremenu usledio je veliki pad, pa su čak crveno-beli u finišu meča na neverovatan način stigli i prestigli Francuze za prvu Ivanovićevu pobedu.

I prvo poluvreme duela protiv Makabija bilo je skoro pa savršeno, sa tom razlikom da su Izraelci imali sjajnog Lorenca Brauna, koji ih je koliko-toliko držao u igri. Dovoljno da se crveno-beli ne “odlepe” previše, na odmor su poneli samo sedam poena viška, a po prikazanom zaslužili su i više (36:29).

Međutim, nije Crvena zvezda ubacila koš iz igre u poslednja tri minuta druge četvrtine (nisu to učinili ni gosti), a nastavili su seproblemi u napadu i na startu trećeg kvartala, sve do 25. minuta i trojke Nemanje Nedovića, koji je veći deo susreta proveo na klupi.

U jednom trenutku Makabi je čak i preokrenuo, posle odlične kontre Brauna (38:37), ali je Crvena zvezda uz fantastičnu podršku sa tribina imala odgovor. Ekipu je “povukao” Luka Mitrović, pa su ipak domaći pred ulazak u poslednju četvrtinu imali tri poena prednosti (50:47).

Kad su na startu poslednjeg kvartala trojke ubacili Ivanović i Nedović, Zvezda je stekla i šest poena prednosti (60:54), ali Makabi se naravno nije predavao. U igri ih je ponovo držao izuzetno raspoloženi Lorenco Braun, za kojeg odbrana crveno-belih nije imala rešenja (62:60).

Imali su izabranici Duška Ivanovića još jednom snage da uzvrate, čak su u jednom trenutku bili i na činilo se velikih osam poena prednosti (68:60), tri minuta pre kraja. Ni tada nije bilo gotovo, Makabi je promašio dve trojke, ali je nalazio rešenja, uspeo je vrlo brzo da se vrati na samo tri poena minusa (69:66), pa je trener Crvene zvezde na minut i po do kraja morao da zatraži tajm-aut.

Nije pomoglo, Izraelci su prišli i na poen zaostatka, posle uhvaćene lopte u napadu i koša Sorkina. U narednom napadu Vildosa je promašio čitav koš, pa je Makabi na 23 sekunde do kraja imao napad za pobedu. Zvezda je na trenutak ukrala loptu, ali nije Martin uspeo da je iskontroliše, ponovo su gosti imali šansu, sada na 9,3 sekundi pre kraja.

Loptu je naravno uzeo Lorenco Braun koji je uz zvuk sirene promašio trojku za pobedu, na oduševljenje navijača Crvene zvezde.