Zvezda pretila do poslednjeg minuta, ali pala u Barseloni

Vesti 17. mar 202319:21 > 22:25 63 komentara
Fakundo Kampaco, CBarselona, rvena zvezda
Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Barselone pobedili su Crvenu zvezdu pred svojim navijačima u 29. kolu Evrolige rezultatom 85:79.

Povezane vesti

Domaći su posle dva uzastopna poraza upisali 19. trijumf i sa učinkom 19-10 na trećoj poziciji je izjednačili sa Monakom, dok je srpski tim zabeležio četvrti neuspeh u poslednjih pet utakmica i sa skorom 12-17 i dalje je 14. na tabeli.

Beograđani su u Kataloniju doputovali oslabljeni, bez Nemanje Nedovića, Ognjena Dobrića i od ranije odsutnog kapitena Branka Lazića, ali su od prvog trenutka pokazali zube i da nemaju ni najmanje respekta prema jednom od favorita takmičenja.

Barselona je bolje počela, Aleks Abrines je ubacio dve trojke, Nikola Mirotić jednu i u 5. minutu domaći su imali šest poena prednosti (13:7). Ipak, to nije poremetilo ekipu Duška Ivanovića koja je uspevala da zadrži priključak, a sa četiri vezana poena Luke Mitrovića početkom druge deonice i prvi put povede 19:18.

Došla je Zvezda i do plus pet (25:20), ali je uslelio novi nalet tima Šarunasa Jasikevičijusa koji je serijom 11:1 preokrenuo na 31:26, a ubrzo je, uz veliku pomoć razigranog Jana Veselog i novom trojkom Abrinesa (četvrtom iz isto toliko pokušaja) obezbedio najvećih devet poena viška – 30:31.

Zvezda je do odlaska na odmor pokazala reakciju i trojkom Stefana Markovića i košem Luke Mitrovića posle 20 minuta imala je samo četiri poena minusa – 40:36.

Barselona je poenima Tomaša Satoranskog u 34. minutu došla do najvećih 11 poena prednosti (50:39) i malo ko je verovao da crveno-beli imaju rezerve da se ponovo vrate. Ipak, odlični Kampaco je preuzeo odgovornost, pogodio je tri trojke, razigrao ekipu i košem Stefana Markovića na pola minuta pre kraja tog dela utakmice rezultat je ponovo bio izjednačen – 57:57. Argentisnki plejmejker je u trećoj deonici postigao 11 od 21 poena svog tima.

Nadali su se gosti da mogu da budu konkurentni do finiša meča, ali Jasikevičijusova ekipa je dodala gas i serijom 12:2 za svega tri minuta došla je do velikih deset poena viška – 69:59. Zvezdi ni dva brza tajm-auta Duška Ivanovića ništa dobro nisu donela…

Nastavili su gosti da igraju svoju igru i to im se isplatilo. Petrušev je sa linije slobodnih bacanja smanjio na 73:68 na četiri i po minuta pre kraja i rodila se nova nada da crveno-beli mogu do senzacije.

SofaScore

Petrušev je ubrzo postigao trojku, a nakon poena Kampaca sa penala (75:73) gosti su imali napad za izjednačenje, ali je Stefan Lazarević promašio zicer na dodavanje Argentinca. Tačku na uzbudljiv meč u „Blaugrani“ stavio je Nikola Kalinić trojkom na 51 sekunde pre kraja za velikih i nedostižnih 83:76.

Veseli je postigao 21 poen (8/16 za dva, 5/6 slobodna bacanja) uz 6 skokova i asistenciju, isti broj koševa imao je i Mirotić (3/5 za dva, 3/6 za tri), Satoranski je dodao 13 uz 5 asistencija, a Abrines 12 (4/5 za tri). Barselona je trojke šutirala 10/20.

U poraženom timu Kampaco je blistao sa 24 poena (3/6 za dva, 4/9 za tri, 6/6 slobodna bacanja), skokom i 4 asistencije, Petrušev je imao 12 uz 6 skokova i 2 asistencije, a Mitrović i Bentil po 11.

Barselona u sledećem kolu gostuje Panatinaikosu, dok će Zvezda u dvorani „Aleksandar Nikolić“ ugostiti Baskoniju.

Prenose mečeva Evrolige gledajte samo na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu.