FMP ispustio pobedu, pa pao u produžetku

ABA League 4. feb 201723:02 > 23:03
ABA, Karpoš Sokoli/Igor Panevski

Košarkaši FMP Železnika izgubili su od Karpoš u gostima sa 88:81 posle produžetka u poslednjem subotnjem meču 21. kola ABA lige.

Domaćini su prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa deset poena razlike i vodlli su tokom najvećeg dela meča – na osam minuta do kraja bilo je 67:55 i činilo se tada da će Karpoš upisati rutinski trijumf.

Međutim, gosti iz Železnika tada su se probudili, a tvorac preokreta serijom 13-0 bio je Nikola Žižić, da bi u neizvesnoj završnici Lazarević pogodio važnu trojku za 74:70.

Ipak, Karpoš se vratio preko Perija, Davidovac je bio samo polovično precizan sa penala, a Peri je potom ponovo pogodio za produžetak u kojem su domaći lako slavili.

To je bila deveta pobeda Karpoša, uz 12 poraza, dok FMP sada ima skor 8-13.

Najefikasniji kod Pantera bio je Filip Čović sa 17 poena, uz 3 asistencije, Lazarević je dao 11 poena, Apić i Žižić po 11, a Ajzea Ostin upisao je 10 poena i 4 skoka.

Dragan Labović predvodio je domaće sa 21 poenom, 8 skokova i 6 ukradenih lopti, Mavra je dao 18, a Filip Šepa 12 poena.

U narednoj rundi FMP dočekuje Olimpiju, dok Karpoš gostuje u Podgorici ekipi Budućnosti-

U prethodnim mečevima u subotu Mega je savladala Krku, a Cedevita je bila bolja od Mornara.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Jadranske lige.