Mršić: Bezobraznije na Zvezdu

ABA League 13. apr 20170:24 > 0:26
ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Trener Cedevite Veljko Mršić je zbog suspenzije propustio prva dva meča finalne serije plej-ofa ABA lige protiv Crvene zvezde, a na klupu se vraća u četvrtak u Zagrebu.

Prvak Hrvatske nema izbora i posle dva neuspeha u Beogradu u trećoj utakmici mora da pobedi aktuelnog šampiona ukoliko želi da nastavi seriju.

„Dok se igra ima šanse. Sigurno da ono što smo pokazali u prve dve utakmice daje mnogo veću šansu Zvezdi, a i sam rezultat od 2:0 u seriji do tri pobede. Međutim, moramo u meč da uđemo sa drugim mentalitetom. Sa željom da se serija ne završi, nego da igramo dalje. Moramo pokazati mnogo više bezobrazluka, mnogo bolju obranu nego što je bila u prve dve utakmice i onda ćemo videti“, kaže Mršić.

Zna trener Zagrepčana i na koji način njegova ekipa može da parira crveno-belima.

„Treba da nastavimo tamo gde smo stali u drugom poluvremenu druge utakmice. Na taj način moramo da počnemo duel u Zagrebu i uz pomoć naše publike odigramo jedan dobar meč„.

Bek Luka Babić je naglasio da je ekipa umorna, pogotovo igrači sa spoljnih pozicija jer u timu zbog povrede nema Rajana Boutrajta.

Mnogo smo umorni, ali kako je nama tako je i njima. Izgubili smo prva dva meča, ali ne bih rekao da je išta gotovo. Moramo da damo sve od sebe. Mislim da nam je putokaz drugo poluvreme druge utakmice kad smo umorni pokazali da možemo da igramo dobru i agresivnu obranu i da iz toga možemo da stvaramo dobre i lakše napade„.

Cedevita je u prvoj utakmici finalne serije bolje odigrala prvo poluvreme, a u drugoj drugo.

U prvoj utakmici smo ušli agresivno, fokusirano i koncentrirano. Posle smo se malo opustili i pustili smo Zvezdu da lagano uđe u ritam, a kad oni uđu u ritam onda gostujućim ekipama nije lako igrati protiv njih. Pokazali smo da možemo. Pokazali smo kako treba da igramo i verujem da ćemo to ponoviti u trećoj utakmici„, dodao je Babić i naglasio da očekuje veliku pomoć publike.

Treći duel finalne serije na programu je u 19 časova.