Muta: Moja deca se uče košarci; Vanja: Nisam verovao

ABA League 14. okt 201720:25 > 20:30
Zadar/Šime Zelić

Trener Partizana Miroslav Nikolić istakao je da je njegov tim bio spreman na atmosferu u Zadru.

Crno-beli su posle dva startna poraza upisali drugi uzastopni trijumf u ABA ligi, a briljirao je Vanja Marinković.

„Ja sam malo zakasnio, pošto sam bio u Istanbulu sa Sašom Đorđevićem, pa smo polako kroz utakmice ulazili u formu i zato smo i izgubili prve dve, što je za mene jako loš rezultat. Bili smo spremni na atmosferu koja nas je dočekala. Moji igrači su još deca koja se uče košarci i zbog toga nismo najbolje otvorili sezonu. Spremali smo se nekoliko dana za utakmicu sa Zadrom i dobro smo odigrali, ali moram da istaknem da je ovo bila utakmica bez obrana“, rekao je Nikolić i nastavio:

Nemamo šta mi u Evropi da tražomo, sve su jake ekipe sa velikim budžetima. Mi smo napravili skroman tim sa malim budžetom. Ima tu mnogo mladih igrača, i jedno 8-9 igrača koji nikad nisu igrali ABA ligu, a kamoli Evropu. Vanja i Andrić su igrali ABA ligu, ali Vanja nikad nije proigrao ovako. On je sad dobio minutažu, da bude lider i vratio mi je sa 33 poena na jako vrućem terenu“.

Mladi bek je u dvorani „Krešimir Ćosić“ odigrao skoro bez greške.

Čestitam Zadru na odličnoj utakmici, znali smo kako je teško igrati pred njihovom publikom. Dobro smo pripremili utakmicu i dali sve od sebe za pobedu. Nisam odavno odigrao ovakvu utakmicu, ali ipak je bitnija pobeda. Što se tiče one trojke od tablu u završnici, iskreno, mislio sam da je neću pogoditi“, naglasio je Marinković.

Trener Zadrana Aramis Naglić je naglasio da su njegovi igrači u meč ušli „previše emotivno“.

Želeli smo da ga rešimo pre nego što se rešava. Kratka rotacija i veliki broj penala u prvom poluvremenu onemogućio nas je u agresivnoj igri. To je rezultiralo slabijom obranom. Svaki put kad smo ih dotakli sviran nam je faul. Imali smo mnogo promašenih bacanja i mnogo promašenih zicera. Mi smo očekivali mnogo od današnje utakmica, ali trebalo je imati i sreće. Marinković je postigao šut koji lomi noge i nakon toga je bilo gotovo“, naglasio je Naglić.