Naglić: Teško protiv Zvezdine atletike i agresije

ABA League 21. nov 20170:03 > 0:05
Zadar/Zvonko Kucelin

Trener Zadra Aramis Naglić nije bio previše nezadovoljan iako je njegov tim poražen na svom terenu od Crvene zvezde.

Crveno-beli su slavili sa 88:76, a Naglić je istakao da njegov tim nije izdržao agresivnost evroligaša iz ABA lige.

„Nije se lako nositi s ‘atletikom’ i agresijom koju ima Crvena Zvezda. Prvo poluvreme smo odigrali jako dobro, imali smo dobar šut uz dosta solidnu obranu i to je rezultiralo našim vođstvom. Treća četvrtina je bila ključ, tu smo pali, jednostavno nam nedostaje trunka energije i rekao bih bezobrazluka da do kraja ostanemo u utakmici protiv ovakvih protivnika. Sve u svemu, odigrali smo dobru utakmicu, ali mi je žao što je nismo doveli u neizvesnu završnicu. Čestitam Zvezdi, bili su bolji i mi se moramo okrenutui novim izazovima. Moji dečki su dali sve od sebe, odigrali poštenu utakmicu i ne mogu im ništa predbaciti.“

Lovre Bašić takođe je čestitao Zvezdi.

„Čestitam Crvenoj Zvezdi na pobedi. Pružili smo dobru igru, pogotovo u prvom poluvremenu. U nastavku smo ostali bez snage i nismo mogli pratiti njihov ritam. Oni su izuzetno kvalitetna ekipa koja je znala kazniti svaku našu grešku. Ipak, ohrabruje me da puno bolje izgledamo iz utakmice u utakmicu i ovako moramo nastaviti.“

Zadar ima skor 3-6.