ABA 2: Borac razbio Dinamik, pobede Vršca i Crnogoraca

ABA League 29. nov 201720:29 > 21:24
Borac/Duško Radišić

Košarkaši Borca ubedljivo su pobedili Dinamik u srpskom derbiju 7. kola Druge ABA lige. U dvorani pokraj Morave domaća ekipa je savladala Beograđane rezultatom 94:74. Trijumfe su ostvarili još Vrašc, Teodo i Lovćen.

Čačani su u većem delu meča bili bolji rival, ali su tek u poslednjoj četvrtini slomili otpor rivala (31:18).

Petorica igrača Borca imala su dvocifren košgeterski učinak, a prednjačili su Nikola Pešaković sa 17, reprezentativac Srbije Ilija Đoković sa 16 i iskusni Marko Marinović sa 15 poena.

Gosti su prkeinuli seriju od tri vezana trijumfa uz 20 poena Filipa Zekačevića i 12 Bože Đurasovića 12.

Čačani su na deobi trećeg mesta sa 11 bodova zajedno sa Dinamikom i Teodom, dok lider Primorska ima dva više.

Vršac je u dvorani „Milenijum“ bio bolji od bosanskohercegovačkog predstavnika zrinjskog iz Mostara rezultatom 80:72. Ekipa iz Banata je bila mnogo bolji rival tri četvrtine i u poslednjih 10 minuta ušla je sa 19 poena viška, ali je Zrinjski do kraja meča uspeo da ublaži poraz.

U petoj pobedi Vršca Dušan Kutlešić je bio najbolji sa 18 poena i po 4 asistencije i ukradene lopte, dok je Danilo Ostojić upisao 15. Kod gostiju, koji imaju učinak 3-4, Aleksandar Sokolović je zabeležio 15 poena.

Vršac/Anđela Ivošev

Teodo je bez većih problema stigao do četvrte pobede na gostovanju u Ohridu – 101:82.

Od samog početka meča, ohrabreni činjenicom da su se u tim vratili centri Savić i Sekulović, košarkaši Teoda su zaigrali agresivno u odbrani, a iz dobre defanzive postizali su lake poene. Sve je funkcionisalo gotovo besprekorno pa se već u završnici prvog poluvremena mogao naslutiti pobednik jer je Teodo vodio sa 58:40.

Tivćani su stečeni kapital čuvali do kraja meča, a pobeda nad Ohridom je došla kao melem na ranu za seriju loših rezultata.

Najefikasniji u timu Teoda bili su Sekulović sa 18 poena, Popović sa 16 poena i 7 skokova, Abramović sa 15 i Bakić sa 14 poena. Kod Ohrida koji još nema pobedu odskočio je Amerikanac Remi Beri sa 35 poena i Conkov sa 11 poena.

KK Lovćen 1947

Lovćen je izvojevao zlata vrednu pobedu nad Rogaškom u dvorani “Verde” u Podgorici – 92:73.

Pobeda ima veliki značaj jer su puleni Dragana Radovića pre početka sezone kao cilj zacrtali mesto u sredini tabele i ako se ukaže prilika proboj u plej-of.

Većim delom meča vodila se izjednačena borba, da bi Lovćen poslednju deonicu odigrao bez greške. Dobio je ovaj period igre sa ubedljivih 27:9.

Najefikasniji u sastavu Lovćena bili su Popović sa 25, Albijanić sa 16 i Korać sa 13 poena. U sastavu Rogaške bolji od ostalih bili su Dejvis sa 27, Drobnjak sa 15 i Fon sa 12 poena.

Lovćen i Rogaška imaju identičan skor 3-4.