ABA: Zadar u Mitrovici slomio Megu

ABA League 4. dec 201720:09 > 20:10
Mega Bemax/Ivica Veselinov

Košarkaši Zadra slavili su u neizvesnom meču protiv Mega Bemaksa u gostima 73:71 (24:21, 21:14, 11:19, 17:17).

Ekipa Aramisa Naglića je tako stigla do četvrtog trijumfa u sezoni i sada je na osmom mestu na tabeli.

Zadar je do pobede predvodio Džošua Bostic sa 27 poena,dok je Ivanov ubacio 14.

U redovima Mege istakli su se Stefan Fundić sa 17, Nikola Rebić sa 16 i Vlatko Čančar sa 11 poena.

Gosti su sigurnije otvorili meč i potpuno kontrolisali igru u prvom poluvremenu.

Izabranici Dejana Milojevića su u nastavku zaigrali agresivnije, naročito u odbrani i pred sam kraj uspeli da priprete gostima iz Zadra.

Ušlo se u penal završnicu, pogađali su Bašić i Božić za 73:69, a Nikola Rebić je sa druge strane u poslednjim sekundama pogodio za konačnih 73:71, ali to nije bilo dovoljno da srpski tim izbegne sedmi poraz ove sezone u regionalnom takmičenju.

Mega je na 11. mestu na tabeli ABA lige, dok je Zadar osmi sa skorom 4-6.