Veliki preokret FMP u Skoplju

ABA League 22. dec 201722:07 > 22:10
ABA Liga, MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitresiki - Dadi

Košarkaši FMP velikim preokretom u poslednjih 5 minuta u Skoplju su naneli deveti uzastopni poraz MZT - 72:67.

Makedonski prvak je imao velikih +10 (66:56), ali su „panteri“ serijom 13:0 preokrenuli i zabeležili prvu pobedu posle tri uzastopna neuspeha.

U odlučujućim trenucima Aleksi Uskokoviču nije zadrhtala ruka, postigao je izuzetno bitnih 6 poena, uključujući i penale dve sekunde pre kraja meča.

FMP je u prvoj četrtini imao 5 poena viška, ali su domaći na poluvreme otišli sa vođstvom (39:30). Novi pad u igri MZT mladi tim iz Železnika je iskoristio i posle minusa (43:33) serijom 10:0 najavio interesantnu završnicu.

Ekipa trenera Lukajića dobro je otvorila poslednju period, trojkom Damjana Stojanovskog i penalima Trajkovskog MZT je u 36. minutu ponovo imala maksimalnih +10 (66:56), ali je usledila nova serija vredna trijumfa.

Najefikasniji u FMP bio je Filip Čović sa 16 poena (1/6 za dva, 3/7 za tri), Aleksa Radanov je dodao 14 (8/10 slobodna bacanja), a Stefan Lazarević 13, uz 8 skokova. Kod domaćih Bojan Trajkovski je postigao 14, a Damjan Stojanovski 13 poena.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.