Partizan ostao u trci za plej-of, 23 poena Veličkovića

ABA League 20. jan 201818:33 > 20:52
KK Partizan

Košarkaši Partizana u prepunoj dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedili su Cibonu sa 80:69 u 17. kolu ABA lige i nastavili trku za plasman u plej-of.

Crno-beli su trećim uzastopnim trijumfom stigli do učinka 9/8, a njihovi rivali u borbi za mesto u doigravanju Zadar i Mornar međusobni meč igraju u ponedeljak u dvorani „Krešimir Ćosić“.

U većem delu utakmice viđena je izjednačena borba, a dok su Cibonini veterani Marko Tomas i Luka Žorić, potpomognuti nekadašnjim plejmejkerom Partizana Branislavom Ratkovicom imali snage Zagrepčani su bili u igri.

Partizan se u finišu treće i početkom poslednje četvrtine serijom 14:3 prelomio utakmicu i upisao izuzetno bitan trijumf.

Ekipa Nenada Čanka do kraja regularnog dela prvenstva dočekuje Mega Bemaks i Budućnost i gostuje Crvenoj zvezdi, Olimpiji i u poslednjem kolu Cedeviti.

Kapiten Novica Veličković je ponovo bio najbolji sa 23 poena (5/6 za dva, 3/4 za tri), 12 skokova i 3 asistencije, Najdćel Vilijams Gos je postigao 13 (1/5 za tri), uz 8 asistencija, Vanja Marinković 9, a Đorđe gagić i Aleksandar Aranitović po 8.

Amerikanac Kvane Van je na debiju zabeležio 6 poena (2/2 za dva, 0/4 za tri, 2/3 slobodna bacanja) i po 2 skoka, asistencije i izgubljene lopte za 15 minuta, dok je Francu Bondža Si za 9 minuta upisao 2 poena (1/1 za dva), skok i asistenciju.

Crno-beli su za dva poena šutirali 73.5 odsto (25/34).

U poraženoj ekipi Marko Tomas je postigao 22 poena (4/10 za tri), Luka Žorić 15, uz 7 skokova i 3 asistencije, a Branislav Ratkovica 12 (2/3 za tri), uz 6 asistencija.

Meč iz dvorane „Akeksandar Nikolić“ mogli ste da pratite na sajtu Sport kluba.

Tok meča

Crno-beli imaju veliku podršku sa popunjenih tribina, a početak meča potpuno je pripao domaćoj ekipi.

Partizan je poveo 7:0, a navijače je na noge podigao Đorđe Gagić atraktivnim zakucavanjem. Zagrepčani su prvi koš postigli posle četiri i po minuta i to preko Branislava Ratkovice koji je upisao trojku.

Cibona se zahvaljujući preciznom šutu za tri poena potpuno vratila u meč. Ratkovica je ubacio jednu, Marko Tomas dve i u 8. minutu je bilo samo 14:13 za tim iz Humske.

Motivisani Ratkovica je sa penala ubrzo prvi put svoj tim doveo u vođstvo 15:14, a Čanak je na teren poslao debitante Vona i Sija.

Trećom trojkom raspoloženog Tomasa gosti su  u 12. minutu vodili sa 22:21, a iskusni bek je već upisao 13 poena.

Ivan Novačić je ubacio još jednu trojku, petu iz 12 pokušaja za Cibonu (27:25), ali je Partizan preko Veličkovića i Vana uzvratio serijom 5:0 – 30:27 (14. minut). Novačić je ubrzo još jednom bio precizan iza linije 6.75 metara (30:30).

Trojkom Vanje Marinkovića i sa dva pogođena penala Aleksandra Aranitovića crno-beli su tri i po minuta pre kraja prvog poluvremena vodili sa 38:34.

Kod rezultata 40:37 Đoko Šalić je napravio namernu ličnu grešku, Luka Žorić nije realizovao penale, ali je potom bio precizan iz igre (40:39).

Iskusni centar je u sledećem napadu „vukovima“ doneo prednost 41:40.

Cibona na poluvremenu vodi sa 43:40, Tomas je postigao 16, a Žorić 12 poena.

Kako je završila prvo Cibona je nastavila drugo poluvreme. Marin Rozić je pogodio trojku za 52:46 (23. minut), a jedini koji je „pratio“ goste bio je Novica Veličković. Kapiten crno-belih uzvratio je trojku za svoj 17 poena, a Marinković je u sledečem napadu smanjio na 52:51.

Crno-beli su kompletirali seriju 7:0 i u 26. minutu ponovo poveli 53:52.

Beograđani su u poslednju četvrtinu ušli sa 2 poena viška (61:59).

Partizan je dobro otvorio poslednji period i serijom 5:0, uz 3 poena Vana, drugi put došao do maksimalnih 7 poena viška – 66:59.

U 35. minutu Najdžel Vilijams-Gos je prvi put doneo svom timu dvocifrenu prednost – 72:61.

Utakmica je završena trijumfom Partizana 80:69.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.