ABA: Mega u Zagrebu prokockala 10 poena viška

ABA League 20. jan 201818:54 > 18:55
ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Košarkaši Mega Bemaksa propustili su veliku šansu da savladaju Cedevitu u Zagrebu.

U sjajnom meču 17. kola ABA lige ekipa Dejana Milojevića u jednom trenutku je imala 10 poena viška, ali je prvak Hrvatske u poslednjih 5 minuta zaigrao nešto bolje i slavio sa 75:73.

Cedevita je bolje počela utakmicu i u prvoj četvrtini uglavnom je imala prednost, najviše 5 poena, ali mladi tim iz Sremske Mitrovice nije posustajao i strpljivo je čekao svoju šansu.

Prvak Hrvatske je sredinom drugog perioda vodio sa 26:21, međutim, ekipa Dejana Milojevića je serijom 12:2 preokrenula (33:28) i najavila uzbudljiv meč do poslednjeg trenutka.

Srpski tim je u istom ritmu nastavio i u drugom poluvremenu, potpuno je kontrolisao dešavanja na terenu i u 28. minutu gosti su imali maksimalnih +10 (55:45).

Gosti su održavali prenost do 36. minuta, kada je Roko Leni Ukić sa tri penala posle mnogo vremena vratio vođstvo svom timu, a ubrzo je Vil Čeri preuzeo odgovornost i praktično sam rešio utakmicu.

Amerikanac je najpre postigao koš uz dodatno slobodno bacanje, a trojkom u sledećem napadu, minut i 34 sekunde pre kraja, Cedeviti doneo 6 poena viška – 74:68.

Mega je trojkom Goge Bitadzea 19 sekundi pre kraja utakmice došla na 74:73, Damir Markota je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja, a priliku da gostima obezbedi produžetak nije iskoristio Aleksandar Lazić u poslednjim trenucima uzbudljivog duela.

Najefikasniji u Cedeviti bili su Džanan Musa sa 14, Demetris Nikols sa 13 i Čeri sa 12 poena, dok je kod gostiju prednjačio Bitadze sa 23 poena (8/13 za dva), 11 je dodao Stefan Fundić, a 10 Nikola Rebić.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.