Pogotkom Pota FMP srušio Cibonu u produžetku

ABA League 28. jan 201821:05 > 21:17
ABA league, FMP

FMP Železnik je slavio u 18. kolu ABA lige protiv Cibone u Zagrebu rezultatom 85:84 posle produžetka. Timu iz beogradskog predgrađa ovo je deveti trijumf u regionalnom takmičenju.

Duel u „Draženovom domu“ bio je prilično izjednačen sve do treće četvrtine kada su „cibosi“ prvi uspeli da dođu do osetnije prednosti serijom 9:0. Cibona je početkom sledećeg perioda vodila i sa 11 razlike ali je FMP uspeo da se vrati serijom 13:2 pa je utakmica bila opet u egalu u poslednja tri minuta.

U penal završnici je Aleksa Radanov propustio da donese pobedu timu iz Železnika jer je 10 sekundi pre kraja bio polovičan sa slobodnih bacanja deset sekundi pre kraja. Branislav Ratkovica tada gubi loptu u poslednjem napadu, a šut za pobedu srpskog tima promašio je Nemanja Nenadić.

U produžetku je Cibona opet prva napravila prednost koju je FMP morao da juri. U poslednja četiri minuta produžetka „vukovi“ su dali samo jedan poen pa su „panteri“ to iskoristili za preokret, a ključni udarac zadao je 11 sekundi pre kraja Stefan Pot, polaganjem kojim je doneo svom timu pola koša prednosti. Marko Tomas je promašio šut za pobedu Cibone četiri sekunde pre kraja.

Filip Čović je postigao 18 poena, imao je i devet asistencija, heroj tima iz Železnika, Stefan Pot je dodao 10 poena. Kod Zagrepčana je Luka Žorić briljirao sa 31 poenom, a Branislav Ratkovica je dodao 16.

Pogledajte stanje na tabeli ABA lige i rezultate 18. kola.