Alonso: Kasna reakcija, uništili su nas

ABA League 30. sep 201810:02 > 10:04
Igokea/Nenad Vuruna

Trener Cedevite Sito Alonso rekao je posle tesnog poraza od Partizana 87:84 u prvom kolu ABA lige da je njegov tim zakasnio u reakciji na terenu.

Partizan je u „Domu sportova“ imao i 22 poena prednosti, ali je zagrebački tim u drugom poluvremenu uspeo da pripreti Partizanu. Ipak, crno-beli su uspeli da slome otpor ekipe Sita Alonsa i trijufom otvore regionalno takmičenje.

„Hvala navijačima što su došli. Što se tiče utakmice, nisam očekivao da ćemo raditi te stvari koje smo radili u prvih 20 minuta. Sve što smo pokušavali da uradimo je bilo je prekasno, a oni su nas u prvom poluvrmeenu uništili fizički, taktički i tehnički. Mi smo tada pokušali da igramo presing po celom terenu jer smo morali nešto da uradimo. U svlačionici smo razgovarali i kasnije smo dobro reagovali. Imali smo šansu da pobedimo u poslednjih minut i po. Međutim, važno je da znamo šta moramo da uradimo tokom svih 40 minuta. Ponosan sam na ono kako je ekipa odigrala u poslednjih nekoliko minuta, ali to nije bilo dovoljno. U prvih 20 minuta smo igrali premekanu odbranu“, objasnio je španski stručnjak.

Košarkaš Cedevite Vitor Benite dodao je da nema opravdanja za poraz.

„Nismo dobro igrali u prvom poluvremenu i svi su to videli. Ipak, mislim da nije problem u tome što nismo pogađali šuteve, nego u trudu i želji. Ne možemo tako da igramo. Publika je došla, želeli su da vide tim i moramo da igramo čvršće i onu našu pravu igru. Sve je u trudu i to ćemo promeniti već od sutra„, objasnio je Benite.

Cedevita će u narednom kolu ABA lige u goste ekipi Zadra, dok će Partizan u dvorani „Aleksandar Nikolić“ dočekati Olimpiju.