Treće gostovanje Partizana – treći poraz! Slavila Krka

ABA League 20. okt 201819:10 > 19:14
Krka, Danilo Kesić

Košarkaši Krke pobedili su u okviru četvrtog kola ABA lige u Novom Mestu beogradski Partizan rezultatom 80:76 i stigli do neočekivane druge pobede u novoj sezoni regionalnog takmičenja.

Krka je u neizvesnom meču bila u vođstvu tokom većeg dela meča, a najveća prednost bila je sedam poena. I beogradski tim je imao svoje šanse i iskoristio loš napad domaćih u trećem kvartalu, pa je došao u vođstvo.

Ipak, na kraju je slovenačka ekipa uspela da se odvoji u poslednja tri minuta i stigne do drugog trijumfa u sezoni, a ključna je bila trojka Paola Marinelija u poslednjem minutu, koja je u potpunosti rešila meč.

Najbolji u domaćoj ekipi bili su Dino Cinac sa 13 i Žiga Fifolt sa 12 poena.

U Partizanu istakao se Vanja Marinković sa 22 poena i 5 asistencija, a Rade Zagorac nije bio u sastavu tima. Partizanovi stranci takođe su postigli dvocifren broj poena – Markus Pejdž postigao je 14 poena (5/11 iz igre) uz 5 asisstencija, a centar Džok Lendejl imao je 12 poena i 4 skoka.

Bio je to treći poraz srpskog tima zaredom, na trećem gostovanju u poslednjih 10 dana.

Oba tima nakon duela imaju skor od dve pobede i dva poraza, a lider na tabeli je Crvena zvezda sa sve četiri pobede do sada.

U narednom kolu Partizan dočekuje Zadar, a Krka gostuje Igokei.

U prethodnom kolu ABA lige Partizan je na gostovanju izgubio od Mornara, a u prethodnom duelu u Evrokupu crno-beli su takođe u gostima izgubili od Valensije.