ABA: Srbin ponovo Cibonin junak!

ABA League 27. okt 201819:19 > 19:21
ABA liga, Union Olimpija/Aleš Fevžer

Košarkaši Cibone posle produžetka pobedili su Olimpiju u Ljubljani sa 80:78 u meču 5. kola ABA lige.

Zagrepčanima je ovo drugi uzastopni trijumf posle tri startna poraza, dok su Zmajčeki upisali treći neuspeh.

Olimpija je početkom treće četvrtine imala maksimalnih +11 (36:25), ali je Cibona zaigrala mnogo bolje, pre svega u odbrani, a trojkom Brendisa Relija Rosa četiri sekunde pre kraja gosti su obezbedili produžetak (68:68).

U trećem minuta ekstra vremena Olimpija je vodila sa 76:72, međutim, ni to im nije bilo dovoljno. Igor Marić je pogodio trojku, potom je marko Ljubičić ubacio tri penala (76:78), a šest sekundi pre kraja Srbin je bio precizan za konačnih 80:78.

Nekadašnji plejmejker Metalca iz Valjeva i FMP je bio jedan od junaka i protekle nedelje u pobedi u gradskom derbiju protiv Cedevite.

Reli-Ros je postigao 20 poena, uz 5 asistencija, Ljubičić je upisao 14 (4/10 za dva, 0/3 za tri, 6/7 slobodna bacanja), uz 4 skoka i asistenciju, dok je Marić postigao 12. Kod Zmajčeka najefikasniji su bili Mirza begić sa 17 i Blaž Mesiček sa 16 poena.