FMP pobedom u Aleksandrovcu do 3-3

ABA League 2. nov 201822:06 > 22:08
ABA league, FMP

Košarkaši FMP savladali su na gostovanju ekipu Igokee rezultatom 85:74 u okviru šestog kola ABA lige i tako došli do skora od tri pobede i tri poraza.

FMP je imao prednost tokom većeg dela meča, a u 20. minutu ona je iznosila i devet poena – 44:35. U trećem kvartalu je domaćin prešao u vođstvo i vodio 62:58, ali je u poslednjih 5 minuta FMP je ipak došao do vođstva, koje je do kraja meča postalo i dvocifreno.

Najbolji u redovima pobednika bio je Matic Rebec sa 20 poena i 6 asistencija, a 17 je postigao Stefan Pot. U ekipi Igokee Tomislav Zubčić je bio odličan sa 25 poena, dok je 16 dodao Sava Lešić.

U narednom meču FMP u Železniku dočekuje Krku, dok će Igokea gostovati Cedeviti u Zagrebu.

FMP je na startu šestog kola na trećem mestu tabele iza maksimalnih ekipa Zvezde i Mege, a Igokea je trenutno peta.

Za najkorisnijeg igrača oktobra u ABA ligi proglašen je igrač Mege Bemaks Goga Bitadze.