Zapanjujući preoket Mege – 12:0 u poslednih 2,5 minuta!

ABA League 9. nov 201822:21 > 22:24
ZadarZvonko Kucelin

Košarkaši Mege Bemaks pobedili su Zadar na gostovanju u Hali Krešimira Ćosića rezultatom 84:80 u okviru prvog meča sedmog kola regionalne ABA lige. Naročito je impresivan način na koji je tim iz Sremske Mitrovice stigao do pobede preokretom u poslednjim minutima meča.

Mega je poslednju četvrtinu dobila rezultatom 29:15, a u poslednja dva i po minuta napravili su neverovatnu seriju i stigli do šeste pobede u prvenstvu uz samo jedan poraz. Mega je gubila na nešto više od dva minuta do kraja rezultatom 80:72.

Najbolji u redovima Mege bio je Kostja Mušidi, koji je postigao 18 poena (7/17 iz igre), 13 je dodao Goga Bitadze, a 10 je imao Adam Mokoka.

U domaćem timu bolji od ostalih bili su Mario Litl sa 22 Luka Božić sa 13 poena.

Nakon nove pobede Mega je na čelu tabele dok Crvena zvezda ne odigra svoj meč sedmog kola protiv Olimpije, a Zadar ima skor 2-5. U narednom kolu Mega će u Novom Mestu gostovati Krki, dok će Zadar na gostovanje Ciboni u Zagreb.