Sa Trinkijerijem 3/3 – Partizan bolji i od Cibone

ABA League 10. nov 201821:10 > 21:11
Partizan NIS

Košarkaši Partizana upisali su novu pobedu u ABA ligi, četvrtu u sezoni i drugu vezanu u velikom derbiju protiv Cibone.

Košarkaši Partizana savladali su Cibonu u derbiju sedmog kola ABA lige i slavili su sa 86:67.

Prva četvrtina donela je veliku borbu, potpuno izjednačenu kakav je bio i rezultat nakon prvih deset minuta.

Partizan je do poluvremena uspeo da napravi malu razliku i na odmor ode sa pet poena prednosti.

Cibona je dosta pala u igri u drugom poluvremenu, posebno u četvrtoj četvrtini u kojoj su igrači iz Zagreba postigli samo 11 poena. Ubedljivijeg poraza spaslo ih je samo to što je pad igre imao i Partizan koji je u ovom periodu postigao samo 17 poena.

Partizan je do treće pobede od dolaska Andree Trinkijerija sa 19 poena predvodio Džok Lendejl, dva poena manje dao je Rade Zagorac, Markus Pejdž je imao 13, a sa 12 je meč završio Vanja Marinković.

Na drugoj strani je sa 14 poena prednjačio Filip Bundović, a dvocifren učinak imao je još samo Marko Ljubičić sa 10 poena.

Partizan sada ima skor od četiri pobede i tri poraza i u narednom kolu putuje u Podgoricu u goste Budućnosti. Cibona će uz skor od tri pobede i četiri poraza u osmom kolu dočekati Zadar.