Stipanović i stranci vodili Cedevitu, četvrti poraz FMP

ABA League 17. nov 201818:47 > 18:49
FMP

Košarkaši Cedevite slavili su u meču osmog kla ABA lige protiv ekipe FMP rezultatom 95:81.

Meč u Železniku bolje je otvorio domaći tim, ali su gosti iz Zagreba veoma rano uspeli da sustignu prednost protivnika i preokrenu. Posle 10 minuta igre ekipa Slavena Rimca imala je devet poena prednosti.

U nastavku je Cedevita bez mnogo problema održavala vođstvo, a zabranici Vladimira Jovanovića nisu uspeli ozbiljnije da priprete protivniku.

Cedevitu je do pobede predvodio Andrija Stipanović sa 21 poenom, poen manje ubacio je Kuk, dok je Vitor Benite postigao 14 poena.

Dvocifren je bio i Džejkob Pulen koji je postigao 13 poena, kao i Džejms Bel sa 10.

U redovima FMP najbolji je bio Dragan Apić sa 25 poena, 13 je dodao Diop Rit, dok je 10 postigao Marko Jeremić.

„Panteri“ su tako pretrpeli četvrti poraz u regionalnom šampionatu i sada se nalaze na petom mestu na tabeli.

Cedevita se sa istim skorom (4-4) nalazi na četvrtoj poziciji.