Repeša: Loša odbrana, napad ništa bolji

ABA League 26. mar 20198:06 > 8:08
KK Budućnost Voli

Prvi meč polufinalne serije ABA lige između Cedevite i Budućnosti završen je pobedom šampiona Hrvatske. Izabranici Slavena Rimca slavili su sa 90:83, a pitanje pobednika su rešili tokom drugog poluvremena.

Nije bilo dobro. Posebno nije bilo dobro u odbrani. U prvom poluvremenu smo imali poen prednosti, a primili smo mnogo poena iz tranzicije iz otvorenih pozicija za šut. Verovao sam da ćemo u nastavku, jačom odbranom uspeti da napravimo prednost i rešimo pitanje pobednika. Umesto toga, ponovo smo dozvolili rivalu da šutira bez odbrane, dozvolili smo rivalu mnogo ofanzivnih skokova i prilika da poentira iz drugog, pa i trećeg napada”, rekao je trener Budućnosti Jasmin Repeša i nastavio:

Povezano

Nije nas Cedevita iznenadila. Jednostavno nismo odigrali dobro u odbrani, a ni napad nije bio ništa bolji. I pored svega, imali smo priliku da stignemo do pobede, ali u samoj završnici smo promašili nekoliko zicera, dva jako važna slobodna bacanja…”

Na pitanje da li da se pozdrave sa doviđenja ili zbogom, Repeša je uz osmeh na licu rekao kolega iz Hrvatske rekao:

Doviđenja, do treće utakmice”.

Trener domaćeg tima Slaven Rimac bio je vidno zadovoljan posle meča.

Kao prvo hvala navijačima na zaista velikoj podršci. Pročitali su značaj i važnost trenutka, došli u najvećem broju kada je ova sezona u pitanju, dali nam vetar u leđa i bili prevagu na tasu. Jako sam zadovoljan kako smo izgledali, kako smo se borili. Bili smo pametni, jaki, hrabri i to me čini neizmerno srećnim. Budućnost je na papiru jača ekipa od nas, ali to ne mora ništa da znači i to se videlo u prvom meču. U Podgoricu idemo sa ciljem da obezbedimo mesto u finalu. Ako nam to ne pođe za rukom, uvek ostaje treća utakmica, ostaje još jedan meč na našem terenu, na kojem ćemo verujem imati još veću podršku navijača nego što je to bio slučaj večeras. Da li možemo do finala? Pa pokazali smo u prvom meču i tokom ligaškog dela sezone da možemo”.

Drugi meč finalne serije igra se 31. marta u Podgorici, a eventualna “majstorica” je na programu 7. aprila u Zagrebu.