Tomić: Izgubili smo dobijenu utakmicu

ABA League 30. mar 201921:30 > 21:32
KK Crvena zvezda

Posle poraza od Partizana 70:67 u drugom meču polufinalne serije ABA lige, trener Crvene zvezde Milan Tomić nezadovoljan je igrom svog tima u samom finišu i činjenicom da su ispustili "dobijen meč".

Pošto su crveno-beli imali pet poena prednosti u poslednjem kvartalu, greške koje su pravili u finišu bile su vesnik loše serije koja je Zvezdu na kraju koštala pobede.

Još jedna teška utakmica, kao što je bila i prva. Partizan je pobedio jer je bio bolji u nekim detaljima, a to su dva skoka u napadu i što su bolje šutirali slobodna bacanja od nas. Ovo je druga utakmica u kojoj smo promašili mnogo slobodnih bacanja. Ovog puta deset, a na prošlom meču 12, ako se ne varam. Na ovakvim utakmicama ne smeju da se maše slobodna bacanja. Odbrambeno smo dobro odigrali, dok napadački uopšte nisam zadovoljan. Nismo čitali odbranu Partizana i nismo sproveli u delo ono što smo se dogovorili u svlačionici„, istakao je Tomić i dodao:

Nismo dobro otvorili utakmicu. U prvom poluvremenu smo samo išli za tri poena. Imali smo dobijenu utakmicu u poslednja tri minuta, ali eto, desila su se ta dva skoka i nekoliko detalja u napadu, zato smo izgubili. Ali, idemo dalje, igramo pred našim navijačima. Idemo da se spremimo i da dobijemo„.

Dva večita rivala će se za plasman u finale ABA lige boriti u subotu, 6. aprila, od 20 časova.