Tomić: Nisu igrači krivi, ja sam kriv

ABA League 13. okt 201922:25 > 22:30
KK Crvena zvezda

Trener Crvene Zvezde Milan Tomić preuzeo je odgovornost nakon poraza od Budućnosti u prvom velikom derbiju ABA lige ove sezone.

Zvezda je poražena na svom terenu rezultatom 89:81, pa su Podgoričani tako pokvarili nedelju aktuelnom šampionu ABA lige, koji je prethodno stigao do velike pobede nad Fenerbahčeom u Evroligi.

Posle velike pobede nad Fenerbahčeom, rekao sam igračima da ce biti teško protiv Budućnosti. Ali, nisu krivi igrači, nego ja.

Nisam ih dovoljno ubedio da ce biti teška utakmica. Utakmica je izgubljena u prvoj četvrtini, davali smo poene, primali smo, protivnik je vodio. I to je primila naša odbrana, naša velika odbrana koja je primila samo 56, ta velika odbrana je primila od Budućnosti 89.

Onda su u nastavku košarkaši Budućnosti postigli teške poene, a to se dešava – kada protivniku daš mogućnost, dopustiš mu da veruje, uđu teški poeni. Moramo da odreagujemo već na sledećoj utakmici, a to je Makabi“, rekaoje Tomić.