ABA 2: Dinamik bolji od Novog Pazara, poraz Lovćena

ABA League 30. okt 201921:45 > 21:46
Dynamic VIP Pay

Odigrana su dva meča petog kola ABA 2 lige. Dinamik je pobedio Novi Pazar sa 87:70, dok je Široki savladao Lovćen sa 81:73.

Dinamik je neočekivano lako i ubedljivo stigao do druge pobede u ABA 2 ligi. Beograđani su dominirali od prvog do poslednjeg minuta. Novi Pazar je uspevao da održi kakav, takav rezultatski priključak tokom prvog poluvremena, ako se to može reći za minus od 10 poena. Ali, tokom treće deonice, na parketu je postojala samo jedna ekipa – Dinamik. Dinamik je ovaj period dobio sa 24:9, pa se u tom trenutku jedino postavljalo pitanje kojim će rezultatom biti završen meč. Na kraju 87:70.

Najefikasniji u sastavu Dinamika bili su Dušan Beslać sa 20 poena i 9 skokova, Gregor Glas sa 18 poena i Nikola Vujović sa 14. Kod Novog Pazara, bolji od ostalih bili su Aleksa Novaković sa 15, Nikola Korać sa 11 i Stefan Matović sa 10 poena.

Lovćen je posle poraza od Ibra u šampionatu Crne Gore poražen i na gostovanju ekipi Širokog sa 81:73. Domaćin je do pobede došao mnogo lakše nego što to krajnji rezultat pokazuje jer je Lovćen poslednju deonicu dobio sa 21:11, pa je izborio koliko, toliko častan poraz.

Prevagu na tasu Širokog doneli su Mateo Čolak sa 22, Mateo Drežnjak sa 17 i Dario Drežnjak sa 11 poena. Kod Lovćena, bolji od ostalih bili su Vukota Pavić sa 17 poena i 9 skokova, Mašan Vrbica sa 14 i Miloš Popović sa 10 poena.

Ostali mečevi petog kola, na programu su u četvrtak, a snage će odmeriti: Sutjeska – MZT, Borac – Rogaška, Helios – Sloboda, Split – Spars.