WABA: Orlovi bolji od Vojvodine

ABA League 20. okt. 202018:42 > 18:43
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarkašice Vojvodine poražene su od Orlova u meču drugog kola WABA lige.

U meču drugog kola WABA lige košarkašice Vojvodine doživele su poraz od Orlova u gostima. Domaća ekipa slavila je rezultatom 82:67. Za Novosađanke je ovo prvi poraz jer su u prvom kolu upisale pobedu protiv Partizana.

Vojvodina je bila nešto bolji rival u prvoj četvrtini, ali se prednost od dva poena do odlaska na odmor lako istopila i pretvorila u zaostatak od osam poena.

Ispostavilo se da je to nenadoknadiva razlika koja se samo povećala u korist Orlova pa je ekipa domaćina u završnih deset minuta ušla sa +14.

U pobedničkom timu najbolje su bile Vladinka Erak sa 19 poena i 17 skokova, Tamara Rajić sa 18 poena i deset asistencija, Marina Ristić sa 17 poena te Anđela Gajić sa 13 i Dragana Domuzin sa 12 poena.

U ekipi Vojvodine, Lara Radulović je postigla 22 poena uz 12 skokova dok je Milina Mišeljić dala 17 poena.