Mijović: Očekivano teško; Jovanović: Imali smo šansu

ABA League 25. okt. 202020:08 > 20:10
KK Budućnost Voli

Košarkaši Budućnosti su imali deset poena prednost na poluvremenu, sedam uoči poslednje deonice, a na kraju, do pobede su stigli zahvaljujući sjajnoj odbrani Nikole Ivanovića u poslednjim sekundama meča – 77:76.

Očekivao sam tešku utakmicu, jer FMP ima izuzetno dobrog trenera i sedam dana da se pripremi za utakmicu, da odmori i do detalja skenira rivala. Jedino što je bilo dobro je druga četvrtina, kada smo tokom sedam, osam minuta našli petorku koja je igrala jako dobru odbranu i bila poenterski raspoložena”, rekao je trener Budućnosti Petar Mijović i nastavio:

Povezano

Vodili smo između osam i 10 poena razlike, ali nismo imali igru koja je bila u skladu sa tim. Promašivali smo iz otvorenih pozicija, a promašivali su naši najjači aduti kada je šut u pitanju Ivanović, Nikolić i Šehović. FMP je to iskoristio, vratio sa u meč, a nama su se ruke što bi se reklo smrzle u napadu. Imali smo mnogo praznog hoda. Moramo da nađemo razloge zašto nam se već drugi put dešava da utakmicu koju možemo da prelomimo, uvedemo u neizvesnu završnicu”.

Trener Budućnosti je zadovoljan ostvarenim rezutatima u dosadašnjem delu sezone. Šampion Crne Gore je pobedio Split, Partizan, Borac i FMP u ABA ligi, odnosno Brešu, Metropoliten i Ulm u Evrokupu. Jedini poraz je doživeo od Unikahe u Malagi. Istovremeno, šef stručnog štaba naglašava da stepen borbene gotovosti mora da se podigne na viši nivo.

Imam utisak da nas opušta priča i procena da smo uz Zvezdu najveći favoriti, da je dovoljno da samo izađemo na teren i da pretočimo kvalitet u pobedu. To nije tako, jer ima mnogo dobrih ekipa. Utakmica između nas i FMP Železnika, odnosno Mege i Zvezde su dokaz za navedeno”, istakao je Mijović i dodao:

Ako se ne dozovemo i ne podignemo stepen borbene gotovosti, vrlo brzo ćemo se naći u problemu. Ovo nije put kojim želimo da idemo, hoćemo da smanjimo prazne minute. Moram da pronađem razlog zašto igramo meko u važnim momentima i zašto nakon odlične druge četvrtine nismo nastavili u istom ritmu”.

Trener FMP Železnika, Vladimir Jovanović, je posle meča žalio za ispuštenom šansom.

Čestitam Budućnosti na pobedi, ali zaista čestitam i mom timu na borbi do poslednje sekunde. Stizali smo minuse, bili tim kakav ja želim da budemo. U najavi utakmica sam rekao da želimo da učinimo meč neizvesnim, da probamo da iskoristimo priliku ako se ukaže. Dva puta smo imali šut za pobedu. Imali smo i poslednji napad, moraću da pogledam snimak i proverim da li je bio faul ili ne”, poručio je Jovanović.

Košarkaši Budućnosti su nedavno dobili dva nova igrača, Luku Mitrovića i Ameda Dela Valea, a ostali bez Rašada Vona. U sredu, 28. oktobra, ukoliko to dozvoli koronavirus, snage će u Baru odmeriti Mornar i Budućnost u petom kolu Evrokupa.