Petrušev blistao, Mega ipak pala zbog rafala Gejbrijela

ABA League 31. okt. 202019:33 > 19:35
ABA, Mornar/MEDIA Pro

Košarkaši Mornara pobedili su Megu kod kuće sa 80:73 u petom kolu ABA lige – Barani sada imaju tri pobede i poraz, dok je Mega na 3-2.

Na krilima sjajnog Petruševa, koji je dao 15 poena za šest i po minuta, Mega je stvorila +8 u prvoj četvrtini, ali su se domaći vrlo brzo vratili u igru.

Prelomna je bila treća četvrtina – Mega je u tom periodu izgubila čak sedam lopti, Barani su bili bolji u odbrani i stvorili nešto osetniju prednost, da bi posle osam poena Gejbrijela na semaforu stajalo 67:55 na nešto manje od sedam minuta do kraja. Smit je bolje čuvao Petruševa, a Gejbrijel je trojkom odbio nalet gostiju i do kraja problema nije bilo.

Kod Mege je najbolji bio spomenuti Petrušev sa 29 poena (14-21 iz igre) i 5 skokova, Marko Simonović imao je 20 poena (8-15 iz igre), 12 skokova i 4 asistencije, a Jovan Novak je na debiju u svom novom mandatu u Megi dao 8 poena (2-3 iz igre) uz po 4 skoka i asistencije.

Gejbrijel je bio najefikasniji kod Mornara sa 24 poena (1-3 za dva, 7-10 za tri), Ajzea Vajthed imao je 17 poena (8-14 iz igre) i 8 asistencija, Džejkob Pulen dodao je 12, a Nemanja Vranješ 11 poena.

Košarkaši Mornara su prošli kroz jako težak period uoči duela sa Megom. Barani su nedavno doživeli bolan udarac kada je od koronavirusa, preminuo jedan od omiljenih članova kluba, ekonom, Luka Macanović.

Izabranici Mihaila Pavićevića su na parket izašli sa majicama na kojima je pisalo – „Naš drug, naš vedri duh“, a zatim je posle minute ćutanja u čast Luke Macanovića počela utakmica.

U sledećem kolu Mornar gostuje Krki u Novom Mestu, dok Mega igra sa Borcem u Čačku.