Cibona +41, Luković predvodio Split do pobede u Zadru

ABA League 1. nov 202018:36 > 23:04
Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Cibone u petom kolu ABA lige ubedljivo su u Zagrebu pobedili ekipu Primorske rezultatom 91:50.

ABA Liga Cibona/Zeljko Baksaj

Vukovi su posle tri uvodna poraza zabeležili i drugi uzastopni tirjumfa i sa učinkom 2-3 na deobi su sedmog mesta sa Partizanom, dok je tim iz Kopra zasad ubedljivo najlošiji u regionalnom takmičenju i još ne zna za pobedu.

Cibona je na poluvremenu imala deset poena prednsoti (37:27), a meč je definitivno rešen u trećem periodu koji je domaći tim dobio 24:11.

Josip Bilanovac je bio najefikasniji sa 21 poenom, Krešimir Radovčić i Lovro Gnjidić su dodali po 11, a Igor Marić i Roko Prkačin po deset.

Kod gostiju Urban Durnik je imao 13, a Erjon Kastrati i Jurij Macura po 12 poena.

Interesantno je da su Zagrepčani u prva dva kola ABA lige ubedljivo izgubili od Crvene zvezde (66:104) i Mornara (109:68), potom ‘tesno’ od Mege (73:77), ali su podigli formu i upisali dve vezane pobede.

Cibona u sledećem kolu gostuje Splitu, a Slovenci dočekuju Crvenu zvezdu.

Split je u jadranskom derbiju u Zadru savladao domaći tim 72:66 i zabeležio drugi trijumf u sezoni.

Gosti su na startu druge četvrtine imali 13 poena prednosti, Zadar je serijom 13:0 izjednačio na 28:28, ali su Žuti sve vreme imali kontrolu nad utakmicom i u poslednjem periodu sačuvali vođstvo koje je u jednom trenutku iznosilo i plus 10 (62:52).

Srpski internacionalac Marko Luković bio je najkefikasniji u pobedničkom timu sa 18 poena (4/5 za dva, 2/4 za tri), uz 5 skokova, a Sani Čampara i Blaž Mesiček su dodali po 10. Kod Zadrana, koji su ostali na jednoj pobedi, Dominik Gilbert je zabeležio 13, Džastin Karter 11, a Dominik Mavra i Aleksandar Bursać po 10.

Split u sledećem kolu dočekuje Cibonu, a Zadar u Beogradu igra sa Partizanom.

Derbi meč između Cedevita Olimpije i Budućnosti odložen zbog pozitivnih igrača u timu iz Podgorice.