Tepić junak Mege u Kopru

ABA League 21. nov. 202021:42 > 21:44
bcmegabasket

U utakmici osmog kola ABA lige ekipa Mega Soccerbet došla je do nove pobede, pošto je posle produžetka savladala Primorsku 71:69.

Primorska je imala idealnu priliku da dođe do prve pobede u sezoni. Bila je bolji rival u prvom poluvremenu, u kojem je imala i sedam poena viška, ali je u drugom poluvremenu upala u krizu napada. Postigla je u tom delu samo 21 poen, od čega svega pet u trećoj deonici! Nije ni Mega bila mnogo bolja, imala je Primorska u samoj završnici +3, ali je onda Milenko Tepić uzeo stvari u svoje ruke. Prvo je pogodio trojku i izborio produžetak, a potom je u produžetku, u kojem je Mega odigrala odličnu odbranu i primila samo šest poena, pogodio odlučujuću trojku za 70:65 i poslednje slobodno bacanje za konačnih 71:69.

Matković je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 12 poena, dok je Milenko Tepić postigao poen manje. Na drugoj strani Vončina je postigao 22, a Kastrati 21 poen.

Mega je druga na tabeli sa skorom 6-2, dok je Primorska na začelju sa svih osam poraza.