Igokea trojkom izborila produžetak, Murić im presudio

ABA League 22. nov. 202021:10 > 21:13
Cedevita Olimpija, Tine Ruzic

Košarkaši Cedevita Olimpije posle produžetka pobedili su Igokeu u Ljubljani u utakmici osmog kola ABA lige rezultatom 103:92 (87:87).

Gosti iz Laktaša su trojkom Antabije Volera tri sekunde pre kraja obezbedili dodatnih pet minuta, ali ekipa iz prestonice Slovenije je u ekstra vremenu dominirala i na kraju upisala ubedljiv trijumf.

Zmajčeki su sa učinkom 5-1 u vrhu tabele, dok je Igokea prekinula niz od četiri uzastopne pobede i u krugu je timova sa skorom 4-2.

Cedevita Olimpija je u prvoj i trećoj četvrtini imala deset poena viška, ali je Igokea u poslednjoj deonici zaigrala mnogo bolje i košem Marka Jošila u 35. minutu prvi put je povela – 77:76. Domaći su uspeli da vrate prednost, bilo je i plus četiri, ali je Voler trojkom vratio nadu svom timu da može do još jednog trijumfa.

Ipak, Edo Murić je vezao osam poena i Cedevita je serijom 10:0 prelomila meč – 97:87.

Kendrik Peri je bio najefikasniji sa 27 poena, uz 9 asistencija, Jaka Blažič je dodao 22, Murić 16, a Alen Hodžić 11.

U poraženom timu Voler je imao 17 poena, Edin Atić 11 i 7 asistencija, a Nikola Jovanović, Dalibor Ilič, Stefan Pot i Džeki Karmajkl po 10 poena.