ABA 2: Mladost nadigrala MZT, blizu je polufinala

ABA/Dragana Stjepanović

Košarkaši Mladosti iz Zemuna pobedili su MZT iz Skoplja sa 95:75, pa se već posle prvog meča četvrtfinale serije nalaze jako blizu plasmana u polufinale ABA 2 lige.

Najefikasniji u sastavu Mladosti, bili su Trej Dreksel sa 24, Dušan Tanasković sa 19, Stefon Gombol sa 18 i Luka Mitrović sa 11 poena. Kod MZT Skoplja, bolji od ostalih, bili su Ivan Karačić sa 15, Frenk Tarner sa 10 i Bojan Krstevski sa devet poena.

Ekipa iz Zemuna odlično je otvorila utakmicu. Prvu deonicu je dobila sa 28:19, a posle četiri uzastopne trojke u režiji Luke Mitrovića (tri) i Treja Dreksela, te četiri laka poena posle ofanzivnih skokova, Mladost je sredinom druge četvrtine vodila sa 47:29.

MZT je delovao nemoćno, kako u odbrani, tako i u napadu, pa je Mladost na dva minuta pre kraja prvog poluvremena vodila sa 52:31. Ekipa iz Skoplja je bila u velikom problemu, nastojala je da smanji ogromni deficit, a na kraju ovog perioda igre, na semaforu je pisalo 52:39.

Najefikasniji u sastavu Mladosti, bili su Trej Dreksel sa 11, Stefon Gombol i Dušan Tanasković sa po 10, odnosno Luka Mitrović sa devet poena. Kod MZT Skoplja, bolji od ostalih, bili su Ivan Karačić sa 11 i Bojan Krstevski sa sedam poena.
U nastavku meča, MZT se trudio da stigne do rezultatskog priključka, ali su Trej Dreksel i Stefon Gombol odbijali sve nalete, pa je Mladost uoči poslednjeg kvartala imala prednost od 12 poena – 70:58.

Na našto više od pet minuta pre kraja, posle daleko bolje igre u oba pravca, ekipa iz Zemuna je ponovo bila na velikih 82:63. Trener MZT Skoplja, Darko Radulović zatražio je minut odmora, kako bi pokušao da pronađe modus da njegova ekipa stigne do koliko, toliko prihvatljivog poraza. Međutim, nije uspeo u tome.

Revanš meč je na programu 22. aprila, a pobednik dvomeča između Mladosti iz Zemuna i MZT Skoplja će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Borac Banjaluka – Podgorica. Kristalno je jasno da ekipi MZT Skoplja treba sportsko čudo da bi nastavila doigravanje za plasman u elitno regionalno društvo.