ABA2: Trajkovićevi „studenti“ još bez poraza u sezoni!

Nenad Trajković
ABA League/Dragana Stjepanović

Košarkaši Studentskog centra sačuvali su oreol nepobedivosti u svim takmičenjima. U poslednjem kolu ABA 2 lige, na turniru u Banjaluci, popularni „studenti“ iz Podgorice pobedili su MZT Skoplje u velikom derbiju sa 92:75.

Najefikasniji u sastavu tima iz glavnog grada Crne Gore, bili su Andrija Slavković sa 21, Igor Drobnjak sa 19, Tejlor Hagedorn i Marko Tejić po 14, odnosno Nikola Pavlićević sa osam poena i šest asistencija. Kod MZT Skoplja, raspoloženi za igru u napadu, bili su Hasani Gravet sa 21, Andrija Bojić sa 13, Damjan Stojanovski i Olufemi Oludžobi sa po 12 poena.

Podsećanja radi, Podgoričani u šampionatu Crne Gore imaju skor 9-0, u ABA 2 ligi 7-0, a stigli su i do četvrtfinala Kupa gde će se za plasman na finalni turnir boriti protiv Mornara iz Bara. MZT trenutno ima četiri pobede uz tri poraza, što je prilično loše za ekipu koja je projektovana za učešče u elitnom regionalnom društvu.

Izabranici Nenada Trajkovića, košarkaši Studentskog centra, bili su bolji rival u prvom poluvremenu. Popularni „studenti“ iz Podgorice odigrali su odbranu na veoma visokom nivou, bili su raspoloženi za igru u napadu, pa su posle prve deonice vodili sa 23:14, sredinom druge sa 31:17, a na poluvremenu sa 40:33.

Prevagu na tasu Podgoričana u prvom poluvremenu, doneli su Andrija Slaković sa 13 i Igor Drobnjak sa 10 poena. MZT iz Skoplja su u igri održavali Hasani Gravet sa devet i Andrija Bojić sa šest poena.

U trećoj deonici, MZT se potpuno probudio, posebno u napadu. Tim iz Skoplja je pogodio četiri trojke u ovom periodu igre pa je u završnici poveo sa 55:52, posle trojke Hasani Graveta. Međutim, trojkama u režiji Tajlera Hagedorna i Milića Starovlaha, odgovorio je i Studentski centar, pa je uoči poslednje deonice, tim iz Podgorice vodio sa 63:59.

Početkom završnog kvartala, iz odličnu odbranu, a u režiji Marka Tejića, Tejlora Hagedorna i Nikole Pavlićevića u napadu, Studentski centar je pobegao na 72:62. Do kraja je ostalo još sedam minuta i bilo je jasno da se MZT neće predati. Ali, nalete tima iz Skoplja odbijao je Nikola Pavlićević koji je igrao pravu simultanku sa odbranom rivala. Na pet minuta pre kraja, posle šest uzastopnih poena i tri fenomenalne asistencije Pavlićevića, Podgoričani su imali velikih plus 14 (83:69).

U tom trenutku, jedino je bilo bitno da održe odbranu na nivou na kojem je bila u poslednjem kvartalu i da mirno privedu meč kraju. Tako je i bilo. Studentski centar je sačuvao oreol nepobedivosti, zadovoljan se vraća u glavni grad Crne Gore, dok MZT ima dosta razloga za brigu.