Boriša Simanić vodio Megu, prekinuta serija poraza

ABA League 4. apr 202219:52 > 20:08 0 komentara
Boriša Simanić

Jedna utakmica 25. kola ABA lige igrala se u ponedeljak – Mega Mocart je na gostovanju u „Dvorani Krešimira Ćosića“ rezultatom 85:81 pobedila Zadar u neizvesnoj završnici i na taj način prekinula niz od čak sedam poraza u regionalnom takmičenju. Najbolji igrač pobedničkog sastava bio je srpski reprezentativac Boriša Simanić.

Izabranici Vlade Jovanovića sada su na skoru 9-15, a Zadar je na 7-16, prvi „iznad crte“. U zoni ispadanja su već „prežaljena“ Krka sa 4-19 i Split, koji je zabeležio 6 pobeda i 18 poraza.

ABA:

Utakmica je bila veoma neizvesna u prvom poluvremenu i timovi su se smenjivali u vođstvu, a srpski predstavnik je u trećem kvartalu preuzeo vođstvo, iako ono nije bilo dvocifreno. U posleddnjem minutu napad domaćih pogocima za dva poena odbili su Cerovina i Smit, a kada je Simanić na četiri sekunde do kraja pogodio dva slobodna bacanja, duel je bio konačno rešen.

Na kraju je najefikasniji u redovima Mege bio upravo Boriša Simanić – krilni centar je duel završio sa 21 poenom (7/14 iz igre) i 3 skoka. Luka Cerovina je imao 17 poena (7/11 iz igre) i 7 skokova, a 14 je dodao Karlo Matković, koji je upisao i 5 skokova. Matej Rudan je utakmicu završio sa 11 poena.

Kod Zadrana Dario Drežnjak imao je 20 poena i skokova, Antonio Jordano je upisao 13, a Džastin Karter je ubacio 12 poena, dok je Dominik Mavra imao 11.

U narednom kolu Mega u subotu dočekuje Partizan, dok će ekipa Vladimira Anzulovića istog dana u derbiju Dalmacije gostovati Splitu.