Budućnost se mučila, ali slomila FMP Železnik

ABA League 26. sep. 202120:587 komentara
KK Budućnost Voli

Košarkaši Budućnosti imali su dosta problema, nisu briljirali u prvom kolu ABA lige, ali su uspeli da pobede FMP Železnik sa 82:72. Kristalno je jasno da će izabranici Aleksandra Džikića morati da odigraju daleko bolje u narednoj rundi, kada ih čeka derbi protiv Crvene zvezde u Beogradu.

Najefikasniji u sastavu Budućnosti, bili su Džastin Kobs sa 18, Di Džej Sili sa 13, Petar Popović sa 12 i Vili Rid sa 11 poena. Kod FMP Železnika, raspoloženi za igru u napadu, bili su Brajsi Džons sa 13, Garet Nevils sa 12, Nenad Neranadžić sa 12, Danilo Tasić i Marko Radonjić sa po 10 poena.

Izabranici Aleksandra Džikića kontrolisali su dešavanja na parketu od početka meča. Vili Rid i Filip Barović su dominirali pod košem, dosta problema gostima su zadavali Di Džej Sili, Džastin Kobs i Vladimir Micov, a rezultatski priključak su održavali šutem za tri poena, odnosno poenima nakon grešaka Podgoričana. Uprkos navedenom, Budućnost je posle prve deonice vodila sa 26:20.

Početkom druge četvrtine, Podgoričani su pojačali stepen agresivnosti u odbrani, a posle pet uzastopnih poena Petra Popovića pobegli na 36:24. FMP je nastojao da uspostavi ravnotežu do kraja prvog poluvremena i uspeo je u tome. Nakon tri prekršaja u napadu, tim iz Železnika je serijom od 9:0 stigao do 36:33.

Budućnost je odbila ovaj nalet, pa je na poluvremenu vodila sa 46:37. Raspoloženi za igru u napadu, bili su Džastin Kobs sa osam, Vili Rid i Petar Popović sa po sedam, odnosno Filip Barović i Di Džej Sili sa po šest poena. Kod FMP-a, Marko Radonjić je postigao devet, Geret Nevils osam, a Ebuka Izundu šest poena.

Sredinom treće deonice, FMP je stigao do izjednačenja – 51:51. Bio je to znak da se uključi alarm u sastavu šampiona Crne Gore. Stepen agresivnosti je podignut na viši nivo, pa je uoči poslednjeg kvartala, Budućnost vodila sa 64:59.

Međutim, posle samo tri minuta igre u poslednjoj deonici, momci iz Železnika su nakon trojke Danila Tasića poveli sa 68:66. Zahvaljujući dobroj odbrani, ofanzivnom skoku, poenima iz drugog, pa i trećeg napada, Budućnost je uspela da povede sa 74:68. FMP se nije predavao, držao je meč u egalu, a pobeda Budućnosti se mogla naslutiti posle trojke Di Džej Silija iz teške pozicije za 79:72, na dva minuta pre kraja.

U narednom kolu, Budućnost igra protiv Crvene zvezde u Beogradu, dok će FMP Železnik na svom parketu ugostiti ekipu Igokee.