Čačani pretili, ali pali u Železniku

ABA League 26. mar 202220:50 > 20:531 komentar
KK FMP Meridian

Košarkaši FMP Železnika pobedili su Borac iz Čačka na svom parketu sa 90:82, napravili su veliki korak ka plasman u plej-of ABA lige, iako su tokom prvog poluvremena i većim delom trećeg kvartala, imali velikih problema sa ekipom iz Čačka. FMP ima skor 13-9, a Borac 8-14.

Najefikasniji u sastavu FMP Železnika, bili su Ranko Simović sa 23, Danilo Tasić sa 19, Brajsi Džons sa 16 i Nenad Nerandžić sa 11 poena. Kod Borca, raspoloženi za igru u napadu, bili su Aleksa Novaković sa 25, Hanter Hejl sa 20, odnosno Ilija Đoković i Uroš Čarapić sa po osam poena.

Izabranici Marka Marinovića su hrabro i odlučno ušli u duel sa ekipom FMP Železnika koja je slovila za favorita na papiru. Čačani su posle prve deonice vodili sa 25:19, na poluvremenu sa 45:37.

U nastavku meča, FMP je nastojao da stigne do egala, ali je sredinom treće deonice, Borac vodio sa 55:45. Međutim, FMP je pojačao stepen agresivnosti u odbrani, stigao je do egala, uoči poslednjeg kvartala je vodio sa 62:59, a početkom istog sa 66:59.

Marko Marinović je bio primoran da zatraži minut odmora kako bi pronašao modus da ekipu vrati na nivo, na kojem je bila tokom prvog poluvremena, tokom većeg dela treće četvrtine. Međutim, nije uspeo u tome.

Izabranici Nenada Stefanovića, su na krilima preokreta koji su napravili, nastavili da igraju na visokom nivou u oba smera, pobegli sun a 74:63, a zatim mirno priveli utakmicu kraju.

U narednom kolu ABA lige, Borac iz Čačka igra protiv Crvene zvezde na svom parketu, dok FMP gostuje ekipi Splita.