Cedevita Olimpija trojkama dotukla Budućnost

ABA League 21. jan. 202120:54 > 21:061 komentar
Jaka Blažič
Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su u drugom kolu TOP 16 faze Evrokupa ekipu Budućnosti sa 74:71. Ovaj meč je odigran 19. januara, a dva dana kasnije, na istom mestu, u Ljubljani, Cedevita Olimpija je slavila sa 95:84.

Cedevita Olimpija je posle bolje igre u završnici druge i tokom treće deonice, uz ponovo odličan šut za tri poena, slavila sa 95:84. Prevagu na tasu tima iz Ljubljane koji sada ima skor od 10-3 u regionalnom takmičenju, doneli su Jaka Blažič s 28, Džerod Džons sa 20 i Kendrik Peri sa 17 poena. Tim iz Ljubljane je u meču koji je ostao iza nas, ubacio 18 trojki.

Kod Budućnosti, koja takođe ima 10 poeba uz tri poraza, bolji od ostalih bili su Melvin Edžim sa 18, Danilo Nikolić sa 14, Nikola Ivanović sa 13 i Džastin Kobs sa 12 poena.

Prvo poluvreme je donelo ravnopravnu borbu. Budućnost je posle prve deonice vodila sa 19:16, a Ljubljančani u drugom kvartalu, uspeli da nametnu tranzicionu igru, pa su na veliki odmor otišli sa viškom od šest poena – 42:36.

Prevagu na tasu Cedevita Olimpije u prvom poluvremenu, doneli su Jaka Blažič sa 15, Edo Murić i Džerod Džons sa po šest poena. Kod Budućnosti, raspoloženi za igru u napadu, bili su Melvin Edžim sa devet, Nikola Ivanović sa osam i Džastin Kobs sa šest poena.

Kao i na utakmici Evrokupa, ponovo je jezičak koji je prevagnuo na tasu domaćina bio šut za tri poena. Izabranici Jurice Golemca su pogodili osam trojki u prvom poluvremenu.

Na početku treće deonice, kao i u završnici druge, Cedevita Olimpija je bila bolji rival, pa je sredinom ovog perioda igre, pobegla na 56:41. Nerešiva enigma za odbranu Podgoričana, bio je Kendrik Peri. Petar Mijović je zatražio minut odmora, kako bi stabilizovao ekipu, kako bi pronašao modus da se Budućnost vrati u meč, ali nije uspeo u tome.

Sve je bilo gotovo u završnici ovog perioda igre, jer je na semaforu pisalo 73:53 za domaćina, a dileme je jedino bila, kojim će rezultatom biti završen meč, koji je bio dijametralno suprotan u odnosu na viđeno u TOP 16 fazi Evrokupa.

U narednom kolu ABA lige, Budućnost 23. januara gostuje ekipi Borca iz Čačka, dok će Cedevita Olimpija, dan kasnije gostovati Splitu. Odmah se naravno nastavlja borba za TOP 8 fazu Evrokupa. Ekipa iz Ljubljane u narednom kolu, na svom terenu čeka Burg, a Budućnost gostuje Virtusu iz Bolonje.