COL dobila triler protiv Borca u Čačku

ABA League 5. jan 202320:58 0 komentara
KK Borac/Duško Radišić

Košarkaši Cedevita Olimpije uspeli su posle velike borbe i triler završnice da pobede Borac u Čačku sa 76:74, pa trenutno ima skor 11-2, dok je Borac na skoru 3-11.

Prevagu na tasu tima iz Ljubljane, doneli su Jogi Ferel sa 19, Džoš Adams sa 12 i Amar Alibegović sa 10 poena. Kod Borca, Uroš Čarapić i Hanter Hejl su postigli po 16, a Sava Lešić 14 poena.

Prvo poluvreme donelo je veliku borbu. Cedevita Olimpija je imala blagu prednost tokom prve deonice, ali je na kraju ovog perioda igre na semaforu pisalo 23:23. Na krilima navijača, uz znatno agresivniju igru u odbrani, Čačani su na poluvremenu vodili sa 42:38.

Izabranici Dejana Mijatovića, nastojali su da spreče tranziciju, kao što je to bio slučaj tokom prvog poluvremena, ali naravno, pitala se i ekipa iz Ljubljane. Šampion Slovenije je uspeo da ubrza ritam igre, ali su Čačani odolevali i držali meč u egalu.

Na pet minuta pre kraja na semaforu je pisalo 67:64 za Borac. Dilema je bila – da li Čačani mogu da izdrže do kraja, da li mogu da stignu do iznenađenja i zlata vrednog trijumfa. Ljubljamčani su napravili seriju od 7:0, stigli su do preokreta. Na 17 sekundi pre kraja, gosti su vodili sa 75:74, nakon što je Borac promašio trojku  za izjednačenje, a Ferel trojku za pobedu. Ferel je pogodio jedno slobodno bacanje – 76:74. Borac je imao poslednji napad, lopta je stigla do Save Lešića koji nije uspeo da pogodi trojku za pobedu.

U narednoj rundi ABA lige, Cedevita Olimpija će ugostiti ekipu Splita, dok Borac iz Čačka gostovati ekipi FMP Železnika. U međuvremenu, Cedevita Olimpiju u desetom kolu Evrokupa, sa skorom 2-7, očekuje gostovanje Bursi u Evrokupu.