Čudan meč i pobeda Igokee nad Krkom

ABA League 20. jan 202119:16 0 komentara
ABA, KK Mornar/MEDIA Pro

Košarkaši Igokee došli su u sredu na svom parketu do 11. pobede u ABA ligi nakon što su savladali Krku rezultatom 77:64 u meču 15. kola.

Bolje je Krka otvorila meč i prvu četvrtinu rešila u svoju korist sa tri poena prednosti. Još su bolji gosti bili u drugoj deonici koju su dobili sa 24:14, ali su sav dobar posao uništili u trećoj trećini tokom koje su postigli samo sedam poena.

Nije Krka bila mnogo bolja ni u poslednjih deset minuta – svega deset postignutih poena i poraz je bio neizbežan.

Igokeu je sa 19 poena predvodio Jošilo, a pratili su ga Karmajkl sa 12 te Atić i Fundić sa po deset poena.

Najbolji u poraženom timu bio je Stipčević sa 12 poena, po 11 su dodali Škifić i Lapornik.

Igokea iz 14 odigranih utakmica ima 11 poebeda i tri poraza, Krka je odigrak+la meč manje i ima osam poraza i pet pobeda.