Uzalud odlični Simanić: Mega u ZG pala posle produžetka

ABA League 4. okt 202120:27 > 20:32 1 komentar
KK Cibona

U ponedeljak je na programu bio jedan meč drugog kola regionalne ABA lige – Cibona je u Zagrebu rezultatom 89:84 bila bolja od Mege Sokerbet u uzbudljivom duelu.

U duelu dve ekipe koje vode treneri po imenu Vladimir Jovanović i koje su u prvom kolu zabeležile pobede, bolji je bio domaćin, iako je gost krajem prvog poluvremena imao čak 16 poena prednosti.

ABA liga:

Vodila je Mega gotovo čitavim regularnim tokom susreta, a do prvog vođstva „Cibosi“ su stigli tek na pet minuta do kraja. U poslednjem minutu Amar Gegić je izjednačio na 78:78 na 43 sekunde do kraja utakmice, a priliku da Megi donesu pobedu promašili su Simanić i Smit, dok je Gegić bio neprecizan za domaće u šutu za tri poena.

U produžetku su Prkačin, Rojvers i Gegić poenima doneli hrvatskom predstavniku drugu pobedu u šampionatu.

Na kraju je najefikasniji u pobedničkom timu bio Amerikanac Nejtan Rojvers sa 24 poena (8/14 iz igre) i 13 skokova. Pratio ga je Argentinac Hose Vildosa sa 23 poena (10/17 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije. Nekadašnji bek Bajerna, Partizana i Sparsa Amar Gegić dodao je 15 poena, a talentovani Roko Prkačin ubacio je 7 (2/10 iz igre).

U srpskom timu doskorašnji košarkaš Crvene zvezde Boriša Simanić ubacio je 21 poen (6/12 iz igre, 4/4 penali) i imao 9 skokova, Matej Rudan dodao je 14, Balčerovski i Matković imali su po 13, a Francuz Malkolm Kazalon upisao je 11 poena.

U narednom kolu „Vukovi sa Tuškanca“ igraju u gostima protiv Zadra i pokušaće da zadrže maksimalni učinak, dok će Mega dočekati Krku iz Novog Mesta.