Fantastični Lojd „pogurao“ CZV preko Petruševa i Simonovića

ABA League 1. feb 202119:47 > 20:01 11 komentara
Jordan Loyd
KK Crvena zvezda mts

U ponedeljak je u beogradskoj hali „Aleksandar Nikolić“ odigran meč 17. kola ABA lige u kojem je domaća Crvena zvezda rezultatom 92:85 bila bolja od Mega Sokerbeta i na taj način došla do 12. pobede u regionalnom takmičenju. Najbolji u redovima crveno-belih bio je američki plejmejker Džodan Lojd, koji je duel završio sa 29 poena.

U veoma izjednačenom susretu timovi su se smenjivali u vođstvu tokom prvog poluvremena, crveno-beli su imali prednost tokom većeg dela treće deonice, ali je posle poena Filipa Petruševa Mega povela sa 62:61 u 26. minutu.

Ipak, krajem treće i u poslednjoj četvrtini Zvezda preko Lojda i Lendrija Noka uspeva da odbije napade Mege i dolazi do konačnih +7.

Najbolji u redovima Zvezde bio je Džordan Lojd sa 29 poena (10/21 iz igre, 4/5 penali) za 27 minuta na terenu, a imao je i 4 skoka, 1 asistenciju, 1 ukradenu i 2 izgubljene lopte. Sa 14 poena Lojda je pratio Lengston Hol (4/5 iz igre, 5/6 penali) i 7 asistencija, a 12 je dodao iskusni Branko Lazić (4/4 za tri poena). Dejan Davidovac imao je 9, a Lendri Noko 8 poena.

U poraženoj ekipi Filip Petrušev duel je završio sa 22 poena (8/13 iz igre, 6/8 penali), po 4 skoka i asistencije i 6 izgubljenih lopti. Marko Simonović imao je 18 poena (6/16 iz igre) i 10 skokova, uz po 3 asistencije i ukradene lopte.

U ekipi sa Malog Kalemegdana nije bilo Džonija O’Brajanta, koji je suspendovan na deset dana zbog nediscipline.

Posle ove pobede crveno-beli imaju skor 12-2 u regionalnom takmičenju i nalaze se u dobroj poziciji u bici za jedno od prva četiri mesta, koja vode u plej-of. Tim Dejana Radonjića došao je do treće pobede u nizu, posle trijumfa nad Zadrom i Mornarom, a u sledećoj rundi ih osmog februara očekuje gostovanje Krki u Novom Mestu.

Mega je sada doživela i šesti poraz i trenutno su na bilansu 11-6. U sledećem kolu Mega će dočekati Mornar iz Bara.